Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Parta kluků z Marjánky ovládla fotbalový McDonald´s Cup

Mladí fotbalisté ze ZŠ Marjánka, vítězové McDonald´s Cupu. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

10 2014
Jedenáctiletí kluci z Marjánky skákali radostí jako pominutí. Poprvé vyhráli pro svou základní školu McDonald´s Cup, populární žákovský turnaj fotbalových nadějí. Radovat se může i pražská Sparta, právě ona odsud čerpá nové talenty.

Vítězům 17. ročníku populárního McDonald´s Cupu gratuloval i patron turnaje, reprezentant Theodor Gebre Selassie. "Jste skvělí. S někým z vás bych se chtěl potkat ještě v nároďáku," říkal partě fotbalových nadějí z Prahy 6.

Do letošního McDonald´s Cupu se zapojilo 85 tisíc kluků i dívek, celkem přes 3 000 základních škol po celé republice. Cesta do finále nebyla pro Marjánku vůbec jednoduchá. V pražském kole musela vyřadit základní školu Eden, loňského celorepublikového vítěze, která pro změnu vychovává hráče pro Slavii. Šlo tedy o jakýsi souboj slavných pražských "S".

"V poslední vteřině jsme kopali penaltu a šel jsem na ni já," zavzpomínal brankář Matyáš Kořének. Klučina o hlavu větší než všichni ostatní, obdivovatel španělského gólmana Casillase, od pohledu nebývalý kliďas.

Také v úterý se předvedl. Marjánka měla namále ve čtvrtfinále, rozhodovat musel penaltový rozstřel. V hicu a ostrém slunci, které mu pálilo do očí, si stoupl k penaltovému puntíku a míč poslal placírkou k tyči. Rozhodující trefa. "Dnes mám dvanácté narozeniny, přál bych si k nim vítězný pohár," zasnil se.

Splnilo se mu to na stadionu v Uherském Hradišti, kde dvoudenní finálové boje probíhaly. Před očima Grygery, Siegla, Kalase, otce a syna Kadlecových, Švancary a další fotbalových osobností nebylo sporu, že ve finále má Marjánka navrch nad ZŠ Sokolovskou z Mnichova Hradiště, vyhrála 3:1. Třetí skončila ZŠ E. Valenty z Prostějova před domácí ZŠ Sportovní z Uherského Hradiště.

Marjánka vychovala reprezentanty Ladislava Krejčího nebo Pavla Kadeřábka, teď se možná rodí někteří další.

Turnaj měl skvělou atmosféru a přinesl střelecké hody, padalo v průměru sedm gólů na zápas, nejvíc Michal Ševčík, celkem 14, který si jako odměnu odnesl dres londýnské Chelsea od Tomáše Kalase.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze