Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


McDonald’s Cup vrcholí. Finále turnaje hostí Uherské Hradiště

Momentka z finále McDonald´s Cupu mezi pražskou ZŠ Eden (modrá) a brněnskou ZŠ Janouškova. Letošní finále se bude hrát v Uherském Hradišti. | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

9 2014
Sportovní škola ve Sportovní ulici. Copak existuje lepší symbolika, která by vás mohla pozvat na 17. ročník největšího fotbalového turnaje pro žáky základních škol? Právě ZŠ Sportovní v Uherském Hradišti letos pořádá finálové klání McDonald’s Cupu.

"Být pořadatelem je pro nás čest a privilegium. Moc si toho vážíme a užíváme si to," říká ředitel školy Milan Melichárek. Letos se hraje 17. ročník a vyvrcholí v 9. a 10. června. K finále vychází speciální příloha, kterou najdete v dnešním vydání deníku MF DNES.

Důvod, proč McDonald’s Cup zakotví právě v Uherském Hradišti, stojí 150 metrů vzdušnou čarou od školy: fotbalový areál a krásný stadion prvoligového Slovácka.

"Kdo miluje sport, nemůže dostat lepší komfort. Pro mě byla sportovka v Hradišti odrazovým můstkem do kariéry," vzpomíná reprezentační obránce Michal Kadlec. Do stejné školy chodila i Michalova sestra Eva, bývalá nadějná tenistka, a táta Miroslav, vicemistr Evropy 1996.

Z McDonald’s Cupu vyrostl český fenomén, největší mládežnický fotbalový turnaj v Evropě. Ročně ho hraje více než 80 tisíc kluků i dívek. "McDonald´s Cup je v současnosti tak rozsáhlou akcí, že je to opravdový svátek fotbalu," tvrdí Theo Gebre Selassie, obránce Werderu Brémy a patron letošního ročníku.

A právě do Brém se letošní vítězové podívají, tak jako na podzim parta dvanácti kluků ze Základní školy Eden z Prahy cestovala do Norimberku na duel německé ligy a pro podpisy fotbalových reprezentantů Vladimíra Daridy, Tomáše Pekharta a Adama Hlouška.

Mimochodem, právě Pekharta turnaj McDonald´s Cup objevil.

Autoři: ,






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze