Jak Kouřil stíhal Kadlece: Musel jsem natáhnout dlouhé nohy a vyšlo to

Průnik sparťanského útočníka Václava Kadlece zastavuje před brankářem Jiřím Pavlenkou čistě Martin Kouřil z Ostravy. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

3 2015
Nastoupil teprve ke svému druhému utkání mezi elitou. A hned proti Spartě Praha. Stoper ostravského Baníku Martin Kouřil těžkou zkoušku zvládl. V 18. kole první ligy přispěl k remíze 1:1.

„Byl jsem celkem nervózní, ale při vstupu na hřiště to ze mě spadlo a už jsem se cítil dobře,“ usmál se čtyřiadvacetiletý 202 centimetrů vysoký obránce, který v zimě přišel z druholigového Varnsdorfu.

Během úvodních tří minut jste zastavil dva nebezpečné průniky Kadlece. Povzbudilo vás to?
Mě samotného určitě ano. Musel jsem natáhnout svoje dlouhé nohy a zaplaťpánbůh to vyšlo.

Jak těžké pro vás byly souboje s útočníky Sparty?
Není to žádná sranda, jsou to reprezentanti, ale vcelku jsme si poradili. O tom svědčí i ten bod, který jsme urvali.

Potěšilo vás, jak jste celkem s přehledem protihráče ubránili?
Samozřejmě jsem spokojený, v šatně jsme si s celou obranou mohli plácnout, že jsme to zvládli.

Fotogalerie z utkání

Co pro vás bylo nejtěžší?
Ta penalta proti nám... Dát Lafata gól, asi bychom se už na vyrovnání nezmohli.

To proto, že už vám v závěru ubývaly síly?
Celý zápas jsme se snažili hrát agresivně, soupeře napadat a opravdu nám síly v posledních dvaceti minutách odcházely.

Byl pro vás duel se Spartou dosud nejnáročnější v kariéře?
Momentálně určitě. Byli techničtější než soupeři, které jsem zatím potkal. V poháru jsem už hrál i proti Slavii a to bylo podobné.

Dodává výsledek se Spartou optimismus směrem k dalším jarním zápasům?
Samozřejmě. Určitě nás to nakopne a doufám, že v tom dalším zápase teď v Brně už zvítězíme.

Milan Baroš ale upozornil, že na další soupeře bude složitější se namotivovat tak jako na Spartu. Co vy na to?
Tak je to pravda, ale musíme k tomu utkání přistoupit jako proti Spartě. A třeba vyhrajeme.

1. FC Viktoria Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2. SK Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. AC Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. Fastav Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5. FK Mladá Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6. FK Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7. MFK Karviná 21 8 5 8 30:32 29
8. FK Jablonec 21 7 7 7 33:28 28