Bohemku jsme měli porazit, je to velká ztráta, uznal příbramský Fillo

Martin Fillo, archivní fotografie v dresu Plzně | foto:  Michal Růžička, MAFRA

25 2014
Platí za technicky zdatného šikulu, ale při prvním ligovém gólu za Příbram uplatnil úplně jinou sílu. Záložník Martin Fillo si proti Bohemians naběhl na dlouhý aut Fernanda Nevese a přeskočil o hlavu vyššího stopera Michala Šmída. Míč zapadl za překvapeného brankáře přesně k zadní tyči.

„Asi mě trochu podcenili, nikdo si mě moc nevšímal,“ hodnotil Fillo gólovou situaci. Jeho otevírací branka zápasu nakonec na body nestačila, Příbram doma prohrála 2:3.

„Nedokážu si vysvětlit, proč jsme hráli tak špatně. Ve druhém poločase jsme na hřišti deset minut vůbec neexistovali.“

Petr Čuhel, trenér Příbrami o prohře 2:3

Prozraďte, byl to nacvičený signál?
Tyhle situace jsou naší výhodou. Moc hráčů nedohodí takhle daleko, ale Fernando je schopný házet aut skoro až na zadní tyč. Vytěžili jsme z toho gól.

Kvůli pokaženému druhému poločasu vám ale žádné body nepřinesl.
Náš nástup po přestávce byl šílený. Hned jsme soupeři darovali standardku, pak druhou, k tomu nějaký roh a byli jsme pod tlakem. Všechny tři góly jsme si dali skoro sami, to se nemůže stávat.

„Náš nástup po přestávce byl šílený.“

Martin Fillo, záložník Příbrami

Proč jste ustoupili ze hry, která vám v prvním poločase vycházela?
Přišlo mi, že byla v naší hře hrozná panika. Když zbývalo do konce dvacet minut, měli jsme se zklidnit a nenakopávat jen míče na nejvyššího hráče. I tak jsme měli dost šancí, ale bohužel.

Po těžkém úvodním losu byli klokani prvním papírově snazším soupeřem. Jak skousnout takovou prohru?
Los byl těžký, ale Bohemku jsme měli porazit. Co k tomu říct? Je to velká ztráta a chyba.

Bude teď klíčové nezpanikařit?
Ano. Tenhle zápas byl hodně důležitý, ale sezona je ještě dlouhá a máme dalších pětadvacet utkání. Musíme být v klidu.