Marku Poštulkovi návrat do Baníku vychází

7 2000
O s t r a v a - Byť se fotbalistům Baníku Ostrava úvod jara nevydařil, útočník Marek Poštulka potvrdil, že návrat do velkého fotbalu mu po sérii zranění, kdy už pomýšlel na konec kariéry v nižší rakouské soutěži, vychází. Dal gól Slavii a dosud na jaře odehrál 203 minuty. V sestavě mužstva se udržel i po propadácích se Slavií (1:3) a Olomoucí (1:4), načež Ostravští porazili Drnovice 3:1. "To se nám hodně ulevilo," vydechl si Marek Poštulka. "Po předchozích porážkách to pro nás byl moc důležitý zápas. Přesvědčili jsme se, že máme na víc než na boj v dolní polovině tabulky."

Připravovali jste se na Drnovice jinak než na předešlé zápasy?

Ne to ne, hlavně jsme se snažili nepřipouštět si tlak z nutného vítězství. Zároveň jsme ale věřili, že vyhrajeme.

Nevydařený úvod jara je už zapomenutý?

To určitě ne, na ten myslíme pořád. Takový výbuch, jaký jsme předvedli v Olomouci, se už nesmí opakovat. Mělo by to pro nás být varování.

Trenér Lička udělal před zápasem šest změn v sestavě. Co tomu říkáte?

To je záležitost trenéra, ale hráli jsme aktivněji než proti Slavii. Soupeře jsme dobře napadali a nutili ho k dlouhým nákopům. Naši stopeři pak vyhrávali většinu hlavičkových soubojů, a to byl základ úspěchu.

Proti Slavii jste nastoupil do druhého poločasu. Pak už jste byl v základu. Znamená to, že už máte stálé místo v sestavě?

Místo nemá nikdo jisté. S Drnovicemi jsme ale vyhráli, a tak si myslím, že pro příští zápas s Žižkovem není důvod něco měnit. Záleží však na trenérovi, pro jakou sestavu se rozhodne.

Naznačily první tři kola, na jaké umístění může Baník na jaře pomýšlet?

V neděli hrajeme v Praze s Viktorií Žižkov, a to je loterie. Uvidíme, co tam s námi předvedou. Pak máme doma Opavu, což je derby, které je nevyzpytatelné. Od těch dvou utkání se však bude odvíjet naše postavení v tabulce. Ke všemu musíme počítat s těžkými terény. A na bahně se běhá jako na trampolíně, to bere strašně moc sil.

1. FC Viktoria Plzeň 3 3 0 0 6:0 9
2. SK Slavia Praha 3 2 1 0 3:0 7
3. SK Sigma Olomouc 3 2 0 1 4:3 6
4. 1. FC Slovácko 3 1 2 0 6:3 5
5. Bohemians Praha 1905 3 1 2 0 3:2 5
AC Sparta Praha 3 1 2 0 3:2 5
7. MFK Karviná 3 1 1 1 4:3 4
FK Teplice 3 1 1 1 4:3 4