Trapasy nekončí. Zase jsme nehráli dobře, řekl trenér Manchesteru

David de Gea, brankář Manchester United, chyboval během prodloužení semifinále Ligového poháru proti Sunderlandu. Kiks si vynahradil při penaltovém rozstřelu, jenže jeho spoluhráči totálně selhali a United vypadli. | foto: Nigel RoddisReuters

23 2014
Když už si fanoušci fotbalistů Manchesteru United v letošní sezoně myslí, že už nemůže být hůř, dostanou další facku. A ještě bolestnější. "Nezasloužili jsme si vyhrát," uznal trenér David Moyes po vyřazení v Ligovém poháru.

Manchester zakopává v Premier League. Byť je do konce sezony daleko, ve zbývajících šestnácti kolech sotva dožene ztrátu na Arsenal, Manchester City a Chelsea.

Dojem si mohl vylepšit alespoň v jedné ze dvou anglických pohárových soutěží, ale v semifinále Capital One Cupu nestačil na Sunderland, předposlední tým ligy. Ten se ve finále 2. března utká s Manchesterem City.

"Jsem zklamaný, nehráli jsme dost dobře," poznamenal Moyes. Jeho slova o špatném výkonu příznivci musí strávit snad ještě hůř než samotný výsledek.

United ve středeční odvetě sice brzy díky Evansovi smazali manko 1:2 z prvního duelu, ale pak se téměř celý zápas jen bránili. Za stavu 1:0 se šlo do prodloužení, protože v Ligovém poháru neplatí pravidla o vstřeleném gólu na hřišti soupeře jako v Lize mistrů či Evropské lize.

V závěru hostující Bardsley zaskočil brankáře De Geu a Sunderland oslavoval. Jenže v nastavení prodloužení dal Hernández na 2:1 a následovaly penalty.

Jak krásně se rozstřel pro domácí začal, tak hrůzostrašně skončil. Sunderland nedal úvodní dvě penalty, domácí vedli po dvou sériích 1:0. Ale pak Januzaj, Jones i Raphael selhali. Ani se nedostalo na pátého exekutora soupeře.

"I kdybychom postoupili, tak bych byl z našeho výkonu zklamaný, takhle je to dvojnásobné rozčarování. Naše penalty však byly opravdu příšerné," zlobil se Moyes, který loni v létě nahradil na lavičce legendárního Alexe Fergusona.

Jeho tým bez zraněných ofenzivních opor Waynea Rooneyho a Robina van Persieho korunoval nepovedenou sezonu, v níž už vypadl i z Anglického poháru a v lize je až sedmý se čtrnáctibodovou ztrátou na vedoucí Arsenal.

Jedinou šanci na trofej tak má jen v Lize mistrů, jenže při konkurenci Bayernu, Realu, Barcelony, Paříž St. Germain či dalších anglických klubů se ani triumf v Evropě nezdá pravděpodobný, byť v osmifinále narazí na přijatelný Olympiacos Pireus.

Během středeční noci, kdy United vypadli z poháru, se vedení klubu rozhodlo koupit španělského záložníka Juana Matu z Chelsea, kde byl nepotřebný. Pozvedne však posila za víc než miliardu korun ztrápený tým?

1. Arsenal FC 15 10 4 1 36:15 34
2. Chelsea FC 14 11 1 2 32:11 34
3. Liverpool FC 14 9 3 2 35:18 30
4. Manchester City 15 9 3 3 32:19 30
5. Tottenham Hotspur 14 7 6 1 24:10 27
6. Manchester United 14 5 6 3 19:16 21
7. Watford 15 6 3 6 21:26 21
8. West Bromwich Albion 14 5 5 4 20:17 20