OBRAZEM: Ruka, penalta! Protesty u Královce a vysmívající se Balotelli

• 16
Ruka! Penalta! Minutu před koncem napínavého utkání Ligy mistrů český sudí Pavel Královec odpískal pokutový kop proti hostujícímu Dortmundu a Mario Balotelli z Manchesteru City ho proměnil. Skvělé utkání s mnoha šancem tak skončilo remízou 1:1.

Hráči obou týmů se předháněli v zahazování šancí. Přece jen nebezpečnější byli hosté z Dortmundu. A jako první také skórovali, když po hodině hry Reus vystihl přihrávku Rodwella a po krátkém sólu překonal jinak vynikajícího Harta v brance City.

Hosté mohli několikrát svůj náskok zvýšit, ale buď ve vyložené šanci minuli branku jako Lewandowski, či nedokázali propálit Harta jako Reus či Götze.

A tak minutu před koncem je stihl trest. Sergio Agüero v krkolomné pozici vracel míč před branku, trefil ruku Subotiče, jež byla daleko od těla. Blízko stojící sudí Královec po vteřině odpískal, ukázal hraní rukou a nařídil penaltu.

Hosté sice protestovali, Subotič se chytil za hlavu, ale rozhodnutí českého sudího nezměnili. A Balotelli, jehož se snažil gólman Weidenfeller slovně rozhodit, pokutový kop proměnil.