Styďte se! křičeli fanoušci v Jihlavě. Tragický výkon, nechápal Vaculík

Jihlavští diváci jsou nespokojení s výkonem svých fotbalistů proti Příbrami. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

18 2016
Tak takhle zoufalý výkon snad na Vysočině nepamatují. Fotbalistům Jihlavy proti Příbrami absolutně chyběla šťáva, nebojovali a zaslouženě dostali od Středočechů lekci 1:3. Diváci vypískali fotbalisty, po třetím inkasovaném gólu se navíc houfně zvedali ze sedaček a odcházeli domů.

Nikdo tomu nemohl uvěřit. Kde je najednou ta Jihlava, která dvakrát za sebou vyhrála a bojovala? pokládali si v pátek večer na stadionu mnozí otázku.

Zdejší fotbalisté nastoupili do zápasu s Příbramí, jako kdyby snad čekali, že získají tři body zadarmo. Středočeši si dělali na útočné polovině, co chtěli. Laxní defenziva domácích je pouštěla do jedné šance za druhou a gólově trestali hlavně při situacích, kdy Jihlavští nechávali zcela neobsazené soupeře.

Univerzál Lukáš Vaculík, jeden ze zkušených hráčů Vysočiny, nechápal: „Asi jsme si mysleli, že to půjde samo a že Příbram je hrozná.“ A se sklopenou hlavou pokračoval: „To, co jsme předvedli hlavně v prvním poločase, je trestuhodné. Každý by si měl uvědomit, o co se tady hraje.“

Jeho otec František, majitel klubu, si v druhém poločase mnul oči a stejně jako všichni na tribunách nechtěl uvěřit tomu, co vidí.

Rozčarování mezi lidmi na tribunách však bylo už v prvním poločase. V závěru dějství, za stavu 0:2, fanoušci na hráče začali pískat. Mezitím také vyslali pokřiky: Hrajte fotbal, hrajte fotbal!

Nebo: My chceme Jihlavu!

Či: Začněte makat!

Příbramský útočník Roman Bednář zpracovává míč, sleduje ho jihlavský Lukáš Vaculík (vpravo).

Vše pak korunovala příbramská třetí branka v 78. minutě, po níž několik diváků odmítlo dál zoufalé představení sledovat, zvedlo se ze sedaček a vydalo se domů do tepla. Ochozy značně prořídly. „Byl to strašný pocit, vidět ty lidi odcházet,“ přiznal Lukáš Vaculík a připojil: „Můžeme si za to ale sami. Tohle bylo trestuhodné.“

Po duelu, jehož konečný stav 1:3 nakonec alespoň kosmeticky upravila Neradova branka pět minut před koncem, si kotel fanoušků chtěl nechat vysvětlit, proč došlo k takovému výkonu.

„To asi necháme mezi námi a fanoušky, co tam probíhalo,“ řekl poté stoper Jiří Krejčí.

Lukáš Vaculík tak alespoň přes média vyslal vzkaz: „Fanouškům se teď můžeme slovně omluvit za to, co jsme předvedli. A nejlepší omluva bude, když uděláme zase tři body. Tím se jím omluvíme, jinak to nejde.“

To každopádně. Jihlava, stále bojující o záchranu, si už totiž nemůže dovolit ztrácet.