Teď nám začínají zápasy pravdy, ví českobudějovický trenér Urban

Trenér českobudějovických fotbalistů Luboš Urban | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

12 2014
Hlavní trenér českobudějovických fotbalistů se po nedělním debaklu 0:4 od Plzně neschovával za nějaké vytáčky. „Plzeň je velice silný soupeř,“ uznal Luboš Urban.

Dostávali jste góly hlavně po svých hrubých chybách, mohlo to být z nervozity?
Přemýšlím o tom už od neděle. Ale určitě to není o nervozitě hráčů. Možná nám také nepomohlo, že jsme nehráli minulý týden po tragédii v Teplicích, ale Plzeň měla pohárové utkání, o víkendu mistrák a ve čtvrtek zase pohár.

A vy jste stáli čtrnáct dní.
Ano, nesehnali jsme žádného soupeře. Navíc máme velkou marodku, čtyři hráči ze základu jsou mimo hru. Dva krajní obránci byli noví, navíc do zápasu naskočil Vošahlík s Volešákem, které jsme ani neměli čas moc zapracovat do našeho systému. V neděli se nám nepovedlo navázat na pěkný začátek s Libercem. Ale jedenáctka, kterou jsme postavili, byla zkušená, dorostenci seděli na lavičce. Přišly však chyby - Machovec byl u dvou gólů, to samé i Podstavek.

Viděl jste v utkání i světlejší momenty?
Po šestnácté minutě jsme se trošku zvedli, ale neměli jsme štěstí při Machovcově standardce. Následně ještě do poločasu dostaneme třetí gól a je po zápase. Po změně stran jsme se patnáct minut drželi, ale opět chybujeme na polovině soupeře a Plzeň využila přečíslení.

V sobotu jedete do Brna, co tam čekat?
Je štěstí, že ještě ve středu hrajeme pohár v Brozanech, alespoň se rozhýbeme. Brno jsme sice v přípravě porazili, ale v lize se zvedá. Ví o tom, že jsme dostali čtyřku, a budou toho chtít určitě využít. Jak říkám, teprve teď nám začínají zápasy pravdy. Chceme v Brně určitě bodovat.

1. FC Viktoria Plzeň 3 3 0 0 6:0 9
2. SK Slavia Praha 3 2 1 0 3:0 7
3. SK Sigma Olomouc 3 2 0 1 4:3 6
4. 1. FC Slovácko 3 1 2 0 6:3 5
5. Bohemians Praha 1905 3 1 2 0 3:2 5
AC Sparta Praha 3 1 2 0 3:2 5
7. MFK Karviná 3 1 1 1 4:3 4
FK Teplice 3 1 1 1 4:3 4