Teď nám začínají zápasy pravdy, ví českobudějovický trenér Urban

Trenér českobudějovických fotbalistů Luboš Urban | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

12 2014
Hlavní trenér českobudějovických fotbalistů se po nedělním debaklu 0:4 od Plzně neschovával za nějaké vytáčky. „Plzeň je velice silný soupeř,“ uznal Luboš Urban.

Dostávali jste góly hlavně po svých hrubých chybách, mohlo to být z nervozity?
Přemýšlím o tom už od neděle. Ale určitě to není o nervozitě hráčů. Možná nám také nepomohlo, že jsme nehráli minulý týden po tragédii v Teplicích, ale Plzeň měla pohárové utkání, o víkendu mistrák a ve čtvrtek zase pohár.

A vy jste stáli čtrnáct dní.
Ano, nesehnali jsme žádného soupeře. Navíc máme velkou marodku, čtyři hráči ze základu jsou mimo hru. Dva krajní obránci byli noví, navíc do zápasu naskočil Vošahlík s Volešákem, které jsme ani neměli čas moc zapracovat do našeho systému. V neděli se nám nepovedlo navázat na pěkný začátek s Libercem. Ale jedenáctka, kterou jsme postavili, byla zkušená, dorostenci seděli na lavičce. Přišly však chyby - Machovec byl u dvou gólů, to samé i Podstavek.

Viděl jste v utkání i světlejší momenty?
Po šestnácté minutě jsme se trošku zvedli, ale neměli jsme štěstí při Machovcově standardce. Následně ještě do poločasu dostaneme třetí gól a je po zápase. Po změně stran jsme se patnáct minut drželi, ale opět chybujeme na polovině soupeře a Plzeň využila přečíslení.

V sobotu jedete do Brna, co tam čekat?
Je štěstí, že ještě ve středu hrajeme pohár v Brozanech, alespoň se rozhýbeme. Brno jsme sice v přípravě porazili, ale v lize se zvedá. Ví o tom, že jsme dostali čtyřku, a budou toho chtít určitě využít. Jak říkám, teprve teď nám začínají zápasy pravdy. Chceme v Brně určitě bodovat.

1. FC Viktoria Plzeň 16 12 3 1 27:9 39
2. SK Slavia Praha 17 11 5 1 32:12 38
3. AC Sparta Praha 17 10 5 2 31:13 35
4. Fastav Zlín 17 9 5 3 27:18 32
5. FK Mladá Boleslav 17 8 5 4 29:19 29
6. FK Teplice 17 6 5 6 19:16 23
7. MFK Karviná 17 6 4 7 23:27 22
8. Dukla Praha 17 5 4 8 23:22 19