Reportáž skončila 18. 3. 2016 14:50

Los čtvrtfinále Evropské ligy

Ceremoniál komentuje Jaroslav Beránek

Los čtvrtfinále fotbalové Evropské ligy
Losování skončilo, ohlasy na jeho výsledek, představení soupeře a další zajímavosti čtěte na sportovních stránkách ZDE .
Spartu čeká silný Villareal, semifinalista Ligy mistrů z roku 2006, který skončil loni ve španělské lize šestý. V EL obsadil v "plzeňské" skupině druhé místo za Rapidem Vídeň, v play-off přetlačil Neapol (1:0, 1:1) a Leverkusen (2:0, 0:0).
Poslední dvojice vytvoří největší šlágr čtvrtfinále: Dortmund se utká s Liverpoolem.
Bilbao se utká ve španělském duelu se Sevillou.
Dalším vylosovaným je Bilbao.
V plzeňském dramatu se skóre přelívalo z jedné strany na druhou. V 90. minutě čli Západočeši do vedení 3:2, ale Llido v nastavení stihl vyrovnat.
Sparta zná soupeře, míří do Španělska. Villarreal byl soupeřem Plzně v základní skupině současného ročníku Evropské ligy. Na domácím hřišti Španělé vyhráli 1:0, odveta skončila 3:3.
Villarreal - Sparta
Villarreal čeká na dalšího soupeře.
Braga se utká s Doněckem.
První vylosovaným týmem je Braga.

Frei přiřkl Spartě za soupeře Lazio. Dnes losuje znovu.

• SOUPEŘ PRO SPARTU. Alexander Frei, bývalý švýcarský reprezentant, nalosoval...

SOUPEŘ PRO SPARTU. Alexander Frei, bývalý švýcarský reprezentant, nalosoval fotbalové Spartě za soupeře Lazio Řím. / Autor: AP

Marchetti přivítal bývalého švýcarského reprezentanty Alexandera Freie, který je ambasadorem tohoto ročníku EL. Někdejší dortmundský útočník hned v úvodu svého hodnocení dosavadního průběhu soutěže ocenil překvapivý postup Sparty přes Lazio.
Losování povede ředitel soutěží UEFA Giorgio Marchetti.
Sparta postoupila do čtvrtfinále přes Lazio Řím, které v odvetě smetla 3:0. Kdo bude jejím dalším soupeřem? Jeden z těchto sedmi týmů: Villarreal, Athletic Bilbao, Šachtar Doněck, Braga, Liverpool, Sevilla a Borussia Dortmund.
Dobrý den, slavnostní ceremoniál v Nyonu začíná přesně ve 13:00. Svého zástupce bude mít i český fotbal - Sparta totiž dokázala postoupit přes Lazio Řím. Na této stránce můžete losování prestižní klubové soutěže sledovat on-line minutu po minutě.