Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 13:2. Rohy: 12:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 8:5.

Je konec! Borussia Dortmund nakonec poráží PSG 1:0 a slaví postup do finále Ligy mistrů! PSG se sice od úvodních minut snažilo hrát aktivněji, o čemž svědčí i převaha v držení míče, nicméně na první šanci si domácí celek musel počkat do 32. minuty, kdy Dembélé přestřelil branku. Ve 36. minutě hrozil na opačné straně Adeyemi, jehož skvělý průnik zhatil zákrokem Gianluigi Donnarumma.Ve 47. minutě hrozil z rohového kopu Warren Zaïre-Emery, jenže trefil tyč. O tři minuty později tak na opačné straně udeřil z rohu Mats Hummels. Od té doby už útočilo jen PSG. Domácí ale hned třikrát nastřelili brankovou konstrukci a recept na urputnou obranu Dortmundu nenašli.

90+4

Paris Saint-GermainParis Saint-Germain(4-3-3 )

Zaïre-Emery
76. min I Kang-in
17 Vitinha
Vitinha
8 Ruiz
Ruiz
64. min Asensio
Dembélé
9 Ramos
Ramos
64. min Barcola
Mbappé

Borussia DortmundBorussia Dortmund(4-2-3-1)

Sancho
67. min Süle
19 Brandt
Brandt
85. min Nmecha
27 Adeyemi
Adeyemi
56. min Reus

90+3

Nmecha z těžké pozice jen posunul míč do zámezí. PSG se snaží tlačit všechny síly do útoku, ale času už domácím moc nezbývá.

90+2

Ousmane Dembélé přihrávkou pod sebe hledal volného spoluhráče v pokutovém území, ale obrana Dortmundu opět zasáhla.

90

I Kang-in se z hranice šestnáctky levačkou opřel do odraženého míče, ale jeho technický pokus prolétl nad břevnem.

89

Maatsen se skvěle stáhl na vlastní polovinu a před soupeřem si pomohl malou domů. Dortmund brání důrazně a přiklonilo se k němu i potřebné štěstí.

89

Další nebezpečnou ránu vyslal Vitinha, ale jeho plavající pokus nenašel cestičku za Kobelova záda!

87

Domácí v posledních minutách zahazují obrovské množství šancí! Kylian Mbappé dostal přihrávku na malé vápno, ale místo do odkryté branky nasměroval pokus do břevna!

86

Mendes na levé straně posunul míč na Barcolu, který se dral do vápna, ale dvojice hráčů ve žlutém jej čistě odstavila.

85

Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Felix Nmecha.

84

Mezi potrestané hráče se dnes nakonec zapíše také Ašraf Hakimí.

82

Další příležitost domácího celku! I Kang-in z přímého kopu načechral míč na hlavu Marquinhose, který z dobré pozice těsně minul branku!

81

Ani z následného rohového kopu PSG recept na urputnou obranu Dortmundu nenašlo. Skvělou práci odvedl Mats Hummels.

80

Poprvé v utkání ohrozil branku soupeře také Mbappé! Největší hvězda domácího celku pálila z úhlu na přední tyč, ale Kobel byl připraven!

79

Už i domácí stopeři jsou vysunutí hodně vysoko na polovině soupeře. Defenziva Dortmundu ale nedává ofenzivním hráčům PSG prostor.

77

Mats Hummels podruhé v dnešním duelu udeřil po rohovém kopu, ale branka Dortmundu tentokrát nemůže platit pro ofsajd!

76

Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Warren Zaïre-Emery, přichází I Kang-in.

75

Ousmane Dembélé rovněž vyfasoval žlutou kartu. Domácí hráč si ji vysloužil za nedovolený zákrok u postranní čáry.

74

Skvělou práci na pravé straně odvedl Maatsen, který v souboji ještě naložil Hakimímu.

73

Vitinha přenesl hru na pravou stranu hřiště, odkud centroval Ašraf Hakimí, nicméně jeho pobídku zneškodnil hned první hráč.

72

Marquinhos se jako stoper vysunul hodně vysoko ve snaze pomoci spoluhráčům s rozehrávkou. PSG se stále nedostává do zakončení.

71

PSG zahrávalo další rohový kop. Po dlouhém obehrávání velkého vápna nakonec odcentroval Vitinha, který trefil jednoho z hráčů Dortmundu do obličeje.

70

Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut. Ousmane Dembélé se snaží něco vytvořit, ale zatím mu schází kvalita spoluhráčů.

69

Hosté už se koncentrují převážně na pevnou defenzivu, čemuž napovídají také střídání Dortmundu. Hosté jsou blízko velkému úspěchu.

68

Ousmane Dembélé dostal přihrávku na levou stranu, jenže si nepotykal se zpracováním a ještě si nedokázal pohlídat ofsajd.

67

ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Niklas Süle.

67

Nakonec z toho byl skutečně pouze přímý kop, jehož exekuce se ujal čerstvý Asensio. Rána španělského hráče skončila ve zdi.

66

Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Mats Hummels).

65

Sudí Orsato viděl nedovolený zákrok Hummelse těsně před hranicí velkého vápna. Domácí hráči by ale nejraději viděli pokutový kop.

65

Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Marcel Sabitzer).

64

ze hřiště odchází Gonçalo Ramos, přichází Bradley Barcola,
ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Marco Asensio.

63

Mohlo být vyrovnáno! Do odraženého míče se ze střední vzdálenosti opřel jeden z domácích hráčů, jehož dělovka orazítkovala zadní tyč!

62

Ašraf Hakimí na pravé straně vybojoval pro PSG rohový kop. Následně se sám dostal k odcentrování, ale trefil prvního soupeře.

61

Vitinha skvělou přihrávkou připravil šanci pro Goncala Ramose, který střelou bez přípravy přestřelil branku!

60

Je za námi hodina hry a hostující Dortmund zatím drží v souboji s PSG těsné vedení. PSG potřebuje vrhnout všechny síly do útoku.

59

Marco Reus se skvěle stáhl na vlastní polovinu, kde vybojoval odražený míč. Borussia se však na balónu dlouho neudržela.

58

Julian Brandt si v úvodu druhého poločasu počíná skvěle. Hostující záložník nyní ve středu hřiště kouzlil s míčem u nohy.

56

ze hřiště odchází Karim Adeyemi, přichází Marco Reus.

56

Po dalším centru Juliana Brandta od rohového praporku se do zakončení tlačil Schlotterbeck, který si však pomohl útočným faulem.

55

Karim Adeyemi dostal přihrávku na levou stranu, skvěle si míč navedl na střed, jenže první hráč v modrém jeho snahu zablokoval. Bude z toho roh pro Dortmund.

54

PSG hraje s míčem na kopačkách poblíž velkého vápna, ale nikdo v modrém se nyní nedostává do střeleckých pozic. Defenzivě Dortmundu vypomohl Adeyemi.

53

Ousmane Dembélé se rozběhl na pravé straně, navedl si míč do středu hřiště, jenže přihrávkou pod sebe nikoho v modrém dresu neoslovil.

52

Hosté jsou po vstřelení úvodní branky dnešního souboje na koni. Vpřed se nyní tlačil Jadon Sancho, který ale neobešel strážce v modrém.

50

Dortmund právě vstřelil branku! Dortmund se jako blesk z čistého nebe dostává do vedení a výrazně se přibližuje k postupu do finále! Hosté zahrávali rohový kop. Julian Brandt odcentroval na malé vápno, kde vyplaval nikým nehlídaný MATS HUMMELS, který hlavou jednoduše otevřel skóre!

49

Poprvé po změně stran se vpřed vydala také Borussia, ale pobídku za obranu PSG zastavil odmávaný ofsajd.

48

Po rohovém kopu už z toho byla obrovská šance PSG! Ramos přizvedl míč k zadní tyči, kde byl Warren Zaïre-Emery, který z těsné blízkosti napálil tyč!

48

Hakimí po krásné kombinaci dostal prostor k odcentrování, nicméně jeho přízemní pobídku odehrál z malého vápna na roh Ryerson.

47

PSG se vysunulo vpřed po pravé straně. Hakimí dostal prudkou přihrávku, kterou musel vrátit stoperům. Domácí příznivci mezitím rozjeli pyroshow.

46

Dortmund obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Německý celek je 45 minut od účasti ve finále Ligy mistrů.

46

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce je o krůček blíže finále nadále hostující Borussia Dortmund. PSG se sice od úvodních minut snažilo hrát aktivněji, o čemž svědčí i převaha v držení míče, nicméně na první šanci si domácí celek musel počkat do 32. minuty, kdy Dembélé přestřelil branku. Ve 36. minutě hrozil na opačné straně Adeyemi, jehož skvělý průnik zhatil zákrokem Gianluigi Donnarumma.

45+1

45

PSG se hnalo vpřed po pravé straně hrací plochy, ale skvělou práci v pravou chvíli odvedl Nico Schlotterbeck, který míč vypíchl do autu.

44

Dembélé chtěl projít vpřed po pravém křídle, ale narazil na dobře postaveného Maatsena, který dnes zatím hraje velmi povedený duel.

43

Mendes mohl centrovat z levé straně, ale raději míč předložil Vitinhovi, jehož ránu z velké vzdálenosti Kobel bez problémů udržel.

41

Po krátkém přerušení se znovu pokračuje ve hře. Ryerson raději rozehrál až na vlastního brankáře. Nikdo z fotbalistů PSG nyní rozehrávku Dortmundu nenapadá.

40

Domácí na levé straně odevzdali míč hráčům Dortmundu jen odkopem do autu. Někteří z hráčů ve žlutém se ještě pustili do debaty s rozhodčím. Emoce se začínají projevovat.

39

Hakímí odcentroval z pravé strany na malé vápno, kde odvedl vynikající práci Nico Schlotterbeck, který míč nekompromisně odkopl do bezpečí.

38

PSG už opět kombinuje kolem velkého vápna soupeře. Ramos se pro míč musel stáhnout hluboko do pole, nicméně Hummels jej i tak odstavil.

37

Na opačné straně chtěl Adeyemiho napodobit Ousmane Dembélé, jenže defenzivní hráči Dortmundu byli blízko u sebe a nenechali jej zakončit.

36

První obrovskou šanci si připravil také Dortmund! Adeyemi prošel od poloviny hřiště až do vápna, kde pálil v pádu levačkou, ale PSG skvělým zákrokem podržel Gianluigi Donnarumma!

35

Domácí celek se nadále snaží hrát po stranách, ale krajní zadáci Dortmundu zatím skvěle zavírají prostor.

34

Warren Zaïre-Emery poslal k zemi unikajícího soupeře a může být rád, že za svůj taktický faul nevyfasoval žlutou kartu. Sudí zatím ponechává benevolentní metr.

33

Mats Hummels vyvezl míč na polovinu PSG, kde chtěl přihrát za obránce, ale nenašel nikoho ve žlutém dresu Dortmundu.

32

První zajímavou možnost mělo domácí PSG! Ousmane Dembélé dostal přihrávku uvnitř pokutového území, ale pohotovou ránou branku přestřelil!

32

Sancho se dostal do pokutového území, ale důrazný Marquinhos jej skvělou poziční hrou vytlačil mimo ideální střeleckou pozici.

31

Marquinhos potáhl míč vpřed po pravé straně, ale namísto přesné přihrávky zvolil těžší pobídku, která skončila u soupeře.

30

Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme spíše opatrné utkání. PSG se sice snaží hrát aktivně, ale proti koncentrované defenzivě Dortmundu se nedostává do zakončení.

29

Maatsen přenesl hru na pravou stranu, kde byl Jadon Sancho, jenže druhý jmenovaný musel celou akci zbrzdit.

28

PSG kombinuje na polovině Dortmundu, jenže nikdo v modrém se nedostává do zakončení. Ramos sice dostal přihrávku, jenže zády k brance toho moc nevymyslel.

27

Na opačné straně předvedl zajímavý průnik po pravém křídle Jadon Sancho, jehož centr skončil blokem prvního hráče v modrém dresu PSG.

26

Kylian Mbappé dohnal míč u rohového praporku, ale příliš okatou kličkou sám sebe zahnal mimo hru. Výbornou práci v obraně odvedl Ryerson.

25

Ousmane Dembélé na pravé straně sklepl míč do prostoru pod sebe, kde však neměl volného Hakimího. Dortmund se znovu stačil srovnat do bloku.

24

Niclas Füllkrug sklepl míč hrudí na levou stranu hřiště, kde však neměl nikoho ve žlutém dresu. PSG tak může znovu zaútočit.

23

Ousmane Dembélé sprintoval za pobídkou na pravou stranu hřiště, ale pod tlakem odcentroval jen mimo hru. Domácí stále čekají na první velkou šanci.

22

PSG se vydalo vpřed po pravé straně, jenže Ašraf Hakimí neměl proti dvojici hráčů ve žlutém příliš prostoru k odcentrování.

20

Ryerson poslal dlouhý aut do pokutového území, kde operoval Niclas Füllkrug, ale defenziva PSG jej nenechala udeřit.

18

Sancho táhl míč po pravém křídle do blízkosti velkého vápna, ale Mendes se nenechal oklamat a včas soupeři míč vypíchl špičkou kopačky.

17

Jadon Sancho si na pravé straně chytře počkal na pohyb Mendese a vybojoval pro Dortmund vhazování. Hostující celek v posledních minutách lehce otupil úvodní aktivitu PSG.

16

Na pravé straně se uvolnil Julian Ryerson, který se dokonce dostal do pokutového území, jenže dvojice domácích hráčů jej nenechala odcentrovat.

15

Marquinhos poslal přihrávku na pravou stranu hrací plochy, jenže tam neměl nikoho v modrém dresu. Dortmund zatím brání pozorně.

14

Gonçalo Ramos dostal zajímavou přihrávku na hranici velkého vápna, odkud se do míče opřel z otočky, ale jeho rána skončila daleko od branky.

13

Poprvé v utkání se do zakončení dostali také hosté. Adeyemi střílel levačkou zpoza vápna, ale Lucas Beraldo jeho pokus přizvedl na roh.

12

Domácí brankář měl velké problémy se zpracováním malé domů. Gianluigi Donnarumma si nakonec musel pomoci odkopem do autu.

11

Skvělou práci na vlastní polovině odvedl Hummels, který včas vystoupil a před nabíhajícím soupeřem odkopl míč do bezpečí.

10

Kobel se tentokrát musel zapojit do rozehrávky hostujícího mužstva. Prudkou rozehrávkou našel Maatsena, kterého obral první domácí hráč.

9

Emre Can si skvěle pokryl míč tělem a napadající Gonçalo Ramos jej nedovoleným zákrokem zastavil. Borussia se tak na chvíli může usadit na polovině soupeře.

8

Po dalším sraženém centru dokázal zakončit Kylian Mbappé, nicméně jeho projektil z voleje postrádal razanci a skončil v rukavicích brankáře.

7

Domácí celek zahrával úvodní rohový kop dnešního souboje. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, kde ve vzduchu panoval Mats Hummels.

6

Znovu se Hakimí dostal k odcentrování z pravé strany hrací plochy, jenže tentokrát jeho pobídka směřovala přímo do rukavic hostujícího brankáře.

5

Ašraf Hakimí odcentroval z pravé strany do vápna, kde se k míči dostal Ramos, jenže nataženou nohou z těžké pozice daroval Kobelovi snadný zákrok.

4

Niclas Füllkrug sice dostal přihrávku na polovinu hřiště, jenže následně se nedokázal otočit a rozehrál jen do míst, kde neměl spoluhráče.

3

Borussia zahrávala přímý kop na polovině domácího celku. Julian Brandt přenechal rozehrávku Maatsenovi, který centrem našel jen hlavu obránce.

2

Ašraf Hakimí uspěl v souboji na pravé straně a prodloužil míč na polovinu Dortmundu. Domácí celek se dnes bude muset tlačit vpřed.

1

Domácí PSG obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Francouzský celek potřebuje znovu zopakovat obrat v odvetě.

1

Oba týmy už nastupují na hrací plochu. PSG bude hrát v modrém, zatímco Borussia oblékne žlutou sadu dresů.

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Hakimí, Marquinhos (C), Beraldo, N. Mendes – Zaïre-Emery, Vitinha, F. Ruiz – Dembélé, G. Ramos, K. Mbappé.
Náhradníci: K. Navas, Tenas – Asensio, Barcola, Kolo Muani, I Kang-in, Mukiele, Pereira, Škriniar, Soler, Ugarte, Zague.

Borussia Dortmund: Kobel – Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen – Can (C), Sabitzer – Sancho, Brandt, Adeyemi – Füllkrug.
Náhradníci: Lotka, Meyer – Bynoe-Gittens, Haller, Malen, Moukoko, Nmecha, Özcan, Reus, Süle, Wätjen, Wolf.

Vzájemný zápas

Úvodní semifinále se před týdnem na domácí půdě o něco lépe podařilo Dortmundu, který zvítězil 1:0 brankou Niclase Füllkruga. V letošním ročníku Ligy mistrů na sebe dnešní soupeři narazili už ve skupině. Doma PSG zvítězilo 2:0, zatímco v Dortmundu se zrodila remíza 1:1.

Francouzský hegemon posledních let si i v letošním ročníku Ligue 1 zajistil mistrovský titul. V jarní fázi Ligy mistrů nejprve PSG dokázalo s přehledem vyřadit nebezpečný Real Sociedad. Následně ve čtvrtfinále narazilo na Barcelonu, se kterou doma padlo 2:3, ale ve Španělsku po triumfu 4:1 slavilo postup do semifinále. Ani v něm však v úvodním duelu PSG neobstálo. O víkendu ale celek z Paříže neabsolvoval ligový duel.

Hostující Borussia Dortmund jde do semifinálové odvety v lepší pozici. Hosté ve vyřazovací fázi dokázali vyřadit PSV Eindhoven a Atlético Madrid, proti kterému v odvetném čtvrtfinále zvítězili 4:2. V Bundeslize se Dortmundu nedaří podle jeho představ. Po loňském boji o titul mu v letošním ročníku patří až pátá pozice tři body za čtvrtým Lipskem. O víkendu však Dortmund doma přehrál 5:1 Augsburg. Po deseti letech však může zabojovat o účast ve finále Ligy mistrů.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Ligy mistrů mezi Paris Saint-Germain a Borussií Dortmund.