S tímto konstatováním se s vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek sobotního večera.

Dnešní utkání končí, spokojený nebude bezpochyby ani jeden z týmů, domácí vůbec nepotvrdili pozici favorita, když nakonec mohou být rádi za zisk jednoho bodu, hosté naopak mohli zapsat veledůležité tři body, když v jednu chvíli vedli i v poměru 2:0, nakonec se však musí spokojit s remízou 2:2.

90+9

BournemouthBournemouth(4-2-3-1)

1 Neto
Neto
3 Kerkez
Kerkez
46. min Ouattara
6 Mepham
Mepham
Zabarnyj
15 Smith
Smith
75. min Scott
4 Cook
Cook
Christie
75. min Billing
Tavernier
62. min Sinisterra
Kluivert
62. min Ünal

Davies
46. min Souza
Arblaster
81. min Norwood
8 Hamer
Hamer
20 Bogle
Bogle
70. min Ahmedhodžić
McBurnie
70. min McAtee
Brereton
81. min Osula

90+8

Po pádu Solankeho v pokutovém území hostů se domácí dožadují penalty, rozhodčí Taylor však zůstává ledově klidný.

90+7

Po přihrávce Sinisterry z levého křídla z prostoru před velkým vápnem vystřelil Billing, silně nepřesná střela skončila až v zámezí.

90+5

Centr Scotta se k Solankemu nakonec hlavně díky dobré obranné práci Trustyho nedostal, rozehrávat se tak bude od hostující branky.

90+1

Bournemouth právě vstřelil branku!
Domácí srovnávají! Odvrácený rohový kop do ohně vrátil Mepham, hlavou následně skvěle Ouattara na prodloužil ENESE UNALA, který se již prudkou střelou na vzdálenější tyč nemýlil. Asistence: Dango Ouattara.

90

K dalekosáhlé střele se odhodlal za velkým vápnem soupeře Billing, nevýrazný pokus se stal obětí brankáře Grbiče.

89

Žlutá karta pro tým Sheffield United (Oliver Norwood).

88

Žlutá karta pro tým AFC Bournemouth (Chris Mepham).

87

K zakončení patičkou se po centru Outtary z levého křídl dostal Unal, Grbič byl na svém místě a pohotově zasáhl.

85

Billinga k miči na levém křídle nepustil Ahmedhodžič, následovat bude hostující odkop od branky.

82

Ouattara se mohl stát skutečným hrdinou svého týmu, když se opět dostal k hlavičce v rámci zahrávání rohového kopu, míč tentokrát jen těsně přeletěl břevno branky!

81

Přízemní centr Sinisterry vyslaný z levého křídla odvrátil jeden z hostujících hráčů na rohový kop.

81

Střídání v týmu Sheffield United:
ze hřiště odchází Ollie Arblaster, přichází Oliver Norwood,
ze hřiště odchází Ben Brereton, přichází William Osula.

80

Zpoza vápna přízemní střelu vypálil Outtara, míč byl jedním z obránců soupeře vyražen na rohový kop.

79

Rohový kop vyslaný z pravého křídla propadl až k Solankemu, jeho neortodoxní zakončení však výraznější starosti Grbičovi nenadělalo.

78

Grbičův nepřesný odkop od branky doletěl až k domácím hráčům, ti tak mohou pokračovat ve své závěrečné snaze o vyrovnání.

75

Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Philip Billing,
ze hřiště odchází Adam Smith, přichází Alex Scott.

74

Žlutá karta pro tým Sheffield United (Ivo Grbić).

74

Christieho rohový kop přesně nalezl hlavu DANGA OUTTARY, který tak zakončil nechytatelně pod břevno branky! Asistence: Ryan Christie.

70

ze hřiště odchází Oliver McBurnie, přichází James McAtee,
ze hřiště odchází Jayden Bogle, přichází Anel Ahmedhodžić.

67

Gól Dominica Solankeho nakonec platit nemůže, útočník Bournemouthu totiž zahrál při zpracování míče rukou.

65

Sheffield United právě vstřelil branku!
Hostující centr z rohového kopu Neto vyrazil pouze do Solankeho zad, od kterých se míč následně dostal až k do odkryté branky zakončujícímu na zadní tyčce číhajícího JACKU ROBINSONOVI! Bez asistence.

64

Na pravý kraj velkého vápna si s míčem na kopačce naběhl Arblaster a vystřelil, pohotový zákrok si proti jeho střele skokem k pravé tyčce připsal Neto!

62

ze hřiště odchází Marcus Tavernier, přichází Luis Sinisterra,
ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Enes Ünal.

61

Žlutá karta pro tým Sheffield United (Oliver McBurnie).

61

Bogleův individuální průnik po pravém křídle byl včas zastaven pohotovým Mephamem.

58

Zpoza pokutového území své střelecké štěstí vyzkoušel McBurnie, míč skončil přibližně metr nad břevnem Netovy branky.

57

Nadějný centr mířící do pokutového území na Semenya zavčas odvrátil připravený Hamer.

55

Skvěle nyní herní situaci vyhodnotil Neto, když včas vyběhl z vlastní branky a odkopl míč před Breretonem, který hrozil samostatným úníkem.

54

Po faulu na Cooka se domácí opětovně dostanou k míči a budou mít příležitost kombinovat na polovině soupeře.

52

Na útočný výlet se vydal hostující stoper Trusty, jeho nepřesná hlavička z prostoru vápna však Neta nikterak neohrozila.

50

Domácí akci zakončil střelou zpoza vápna Christie, ta mu však vůbec nesedla, když balon skončil vysoko na tribuně.

48

Centr Smitha vyslaný z pravé strany zpoza velkého vápna zablokoval Brereton, domácí tak budou vhazovat.

46

Střela Hamera zpoza vápna se odrazila příhodně na pravé křídlo k Breretonovi, tomu však podklouzly nohy a na balon tak nedosáhl.

46

ze hřiště odchází Miloš Kerkez, přichází Dango Ouattara.

ze hřiště odchází Tom Davies, přichází Vinícius Souza.

46

Sheffield na Vitality Stadium přijel s jasným taktickým plánem, který zatím vychází, hra v jedenácti hráčích za balonem a hrozba rychlých protiútoků dosud ochromila domácí hráče, kteří tak po gólu Gustava Hamera prohrávají v poločase 0:1. Po odpískané penaltě mohli přitom Třešně jít samy do vedení, Solanke však trestuhodně podklouzl a přestřelil.

45+5

45+5

O poslední střelecký pokus první půle se postaral Kerkez, míč skončil v rukavicích připraveného Grbiče.

45+4

K centru z rohového kopu z levého křídla se dostal McBurnie, proti jeho hlavičce tak zasahovat musel Neto.

45+3

Střela Hamera zpoza vápna skončila vysoko nad břevnem domácí branky.

45+3

V úplném závěru poločasu se hosté dočkají rohového kopu.

45+2

Centr Daviese z levého křídla úspěšně před číhajícím McBurniem odvrátil Mepham.

44

Už už to vypadalo, že se Semenyo k dalekosáhlému centru spoluhráče stihne dostat, nakonec se však přeci jen bude kopat od hostující branky.

43

Domácí obléhají hostující brankoviště, ve velmi zhuštěném prostoru je pro ně však velmi obtížné kombinovat.

40

Do samostatného úniku se z pravého křídla dostal Kluivert, proti kterému však skvěle z branky vyběhl Grbič a míč v čas odklidil mimo nebezpečný prostor!

38

Do Christieho centru vyslaného z levého křídla se před malým vápnem skvěle hlavou ponořil Semenyo, proti jeho hlavičce tak musel bleskově zakročit Grbič!

36

Žlutá karta pro tým Sheffield United (Gustavo Hamer).

35

Tavernierovi se přihrávka na útočné polovině vůbec nevydařila, k míči se tak dostal Bogle, který vybojoval vhazování pro svůj celek.

33

Kluivert se do Robinsona opřel s až přílišnou intenzitou, píská se tedy jeho útočný faul.

31

Z levé strany pálil na hranici malého vápna Christie, míč skončil jen těsně vedle pravé spojnice branky Sheffieldu!

31

Pohledným individuálním průnikem po pravém křídle se prezentoval Semenyo, jeho následný přízemní centr však již příliš úspěchu nepřinesl.

28

GUSTAVO HAMER nejprve balon poslal napravé křídlo Bogleovi, jeho střelu následně Neto sice úspěšně vyrazil, ale přímo k nizozemskému záložníkovi, který tak již jen uklidil míč do prázdné domácí branky! Bez asistence.

26

Mizerná přihrávka Kerkeze na Semenya byla od počátku odsouzena k neúspěchu, u míče hosté.

25

Z kraje velkého vápna střílel k pravé tyčce branky Grbiče Semenyo, hostující brankář předvedl exkluzivní zákrok a střelu zlikvidoval!

23

Po skrumáži ve pápně domácích se hostující útočník McBurnie dožaduje pokutového kopu, sudí Taylor je však opačného názoru.

23

Centr Breretona vyslaný z pravé strany zablokoval připravený Mempham, hosté následně zkusí dlouhé vhazování do vápna.

21

Do nadějné příležitosti vyslal skvělou průnikovou přihrávkou do vápna Christie Semenya, jeho následné zakončení z levé strany malého vápna jen těsně minulo břevno hostující branky!

20

Obléhání branky Sheffieldu v podání domácích i nadále pokračuje, zatím však Třešním chybí zejména větší kvalita ve finální fázi.

18

K přízemnímu centru Taverniera se dostal z první zakončující Semenyo, vystřelil však vysoko nad.

18

Centr Taverniera vyslaný z levého křídla odvrátil na domácí rohový kop Baldock.

16

Centr vyslaný z pravé strany si Neto v klidu pohlídal a míč sebral již ve vzduchu.

16

Po žlutém zákroku Smithe se hosté dočkají nebezpečného přímého kopu z levého křídla.

15

Žlutá karta pro tým AFC Bournemouth (Adam Smith).

14

Dominic Solanke těsně před zahráním penalty podklouzl a balon tak skončil vysoko nad brankou Grbiče!

14

Pokutový kop bude zahrávat samotný faulovaný, Dominic Solanke.

13

Po skluzu Daviese na Solankeho v rámci pokutového území budou domácí zahrávat pokutový kop!

12

Hostující pokus o dlouhé vhazování do soupeřova pokutového území skončil úspěšnou hlavičkou domácího Christieho.

10

Žlutá karta pro tým AFC Bournemouth (Miloš Kerkez).

9

Kerkez dokázal přihrávku McBurnieho odkopnout ještě před Daviesem, k míči se tak opětovně dostali hráči domácích.

7

Z prostoru před pokutovým územím centroval Kerkez, míč odvrácený soupeřovým obráncem se následně před Netem do branky hlavičkovat snažil Solanke, neúspěšně.

6

Hra se nyní velmi kouskuje, zejména domácí lavička si stěžuje na některé výroky sudího Taylora, který celou situaci musí uklidňovat.

4

Domácí kombinují na útočné polovině, hosté brání v zatažaném bloku.

2

Po faulu Breretona na domácího Semenya budou hráči Bournemouthu rozehrávat z prostoru za půlící čárou.

1

AFC Bournemouth: N. Neto (C) – Kerkez, Mepham, Zabarnyj, Smith – Cook, Christie – Tavernier, Kluivert, Semenyo – Solanke.
Náhradníci: Travers – Kinsey-Wellings, Faivre, Scott, Billing, Ouattara, Sinisterra, Ünal, Adams.
Trenér: Andoni Iraola

Sheffield United: Grbić – Trusty, J. Robinson (C), Baldock – Osborn, T. Davies, Arblaster, Hamer, Bogle – McBurnie, Brereton.
Náhradníci: Foderingham – Ahmedhodžić, Larúsí, Curtis, Norwood, Souza, Ja. McAtee, A. Brooks, Osula.
Trenér: Chris Wilder

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.

Poslední tři vzájemná utkání:
Sheffield United – AFC Bournemouth 1:3
Sheffield United – AFC Bournemouth 0:0
AFC Bournemouth – Sheffield United 2:1

Sheffield stále více směřuje k sestupu do Championship, k obratu nepomohla ani nedávná změna trenéra, když Žiletky po dvou letech opět převzal Chris Wilder. Hrozivý je zejména nový negativní rekord, který si hráči Sheffieldu připsali, hned ve čtyřech po sobě jdoucích domácích zápasech totiž schytali minimálně pětigólový příděl (0:6 s Arsenalem, 0:5 s Brightonem, 0:5 s Aston Villou, 2:5 s Brightonem.

Zejména poslední vystoupení proti Kanonýrům poukázalo, že Žiletky v momentální formě na úroveň nejvyšší soutěže nestačí, již po prvním poločase prohrávali v poměru 0:5, balon drželi po pouhých 19% času a nepřisali si ani jedinou střelu na branku.

Situace v tabulce je pro Sheffield krutým odrazem reality, poslední místo, ztráta jedenáct bodů na záchranu a rozdíl ve skóre -50 gólů mluví za vše.

Bournemouth na první ligové vítězství roku 2024 čekal až do března, v předchozích sedmi vystoupeních si “Cherries” připsali pouhé tři body za remízy (2:2 s Newcastlem, 1:1 s Nottinghamem, 1:1 s West Hamem), až v rámci posledního vystoupení na hřišti tápajícího Burnley zapsali tři body za vítězství 2:0.

V rámci zmíněného utkání mohli hráči Bournemouthu děkovat zejména svému brankáři, zkušenému Brazilci Netovi, jenž si připsal hned šest úspěšných zákroků a udržel tak symbolicky své šesté čisté konto letošní ligové sezony.

V ligové tabulce Bournemouth okupuje se ziskem jednatřiceti bodů třinácté místo, s náskokem jedenáct bodů na případný sestup tak Třešně čeká spíše klidný závěr sezony.

V rámci osmadvacátého kola anglické Premier League přivítá Bournemouth na domácím hřišti Sheffield United.