Je dobojováno! Slavia si spravila chuť po neúspěchu se Salcburkem, juniorku Brentfordu porazila 4:0. V prvním poločase se trefili van Buren a Stoch, v tom druhém zaznamenaly branku dvě zimní posily Slavie, nejprve Maspoust a po něm Král. Žádné překvapení se nekonalo, hlavní kouč Slavie Trpišovský může být spokojen.

90

90

Stoch v samotném závěru prověřil Gunnarsona těžkou střelou, islandský brankář se musel natahovat!

Sestava Brentford FC U23
Gunnarsson – Titov, Racic, Kirk, Dasilva – Coote, Žambůrek, Onen – Archibald, Hardy, Johansson

Sestava SK Slavia Praha
Kovář – Frydrych, Deli, Ngadeu (65. Vlček), Zelený – Král, Hušbauer (C) – Masopust, Stoch, Baluta (72. van Buren) – van Buren (49. Mešanovič)

89

Stoch drží míč na polovině hřiště, jeho spoluhráči pokračují v přízemních přihrávkách.

88

A Brentford v závěrečných minutách pokračuje v útoku, přímý kop se s úspěchem v podobě branky nepotkal.

87

A sotva než jsem to stačil dopsat, tak se objevil ve vápně volný útočník Brentfordu, proti kterému musel zasáhnout Kovář!

87

Druhý poločas se chýlí ke konci, Slavia zaslouženě vede o čtyři branky. Svému soupeři dnes nedala čuchnout.

86

Už, už se zdálo, že se dostane k míči Mešanovič, avšak Gunnarsson rychle vyběhl a míč sebral.

85

A nepřesný centr předvedli na druhé straně i slávisté, opět tak se dostane k míči jeden z brankařů.

84

Velice nepřesný centr z levé strany zamezil jakékoliv šanci Brentfordu na ohrožení branky.

82

Skóre je očekávané, možná slávisté přidají další branky. Nezdají se být unavení.

81

Slavia právě vstřelila branku!
Další zimní posila Slavie se prosazuje! ALEX KRÁL získal míč v šestnáctce a poslal míč k levé tyči, Gunnarsson byl bez šance. 0:4!

80

Hra pokračuje poté, co střídal jeden z hráčů Brentfordu. Pro mladíky tohoto anglického mužstva je dnešní zápas velkou školou o tom, jak se hraje dospělý fotbal.

79

Fantastický Gunnarsson zakročil proti Králově vysoké střele z bezprostřední blízkosti, jen díky němu je stav "pouze" 3:0 pro Slavii!

78

A roh si slávisté zopakují z druhé strany, tentokrát se k němu postaví Stoch.

77

Rohový kop pro Slavii, ujme se ho kapitán Hušbauer.

76

Převaha Slavie se stupňuje, další branky zatím ale nepřichází.

75

Stoch dalším ukázkovým centrem našel na levé straně volného Balutu, ten svého slovenského kolegu nenapodobil.

74

Brentford až odzadu rozehraje svou další akci, slávisté však zvládli získat balon.

73

van Buren neproměnil stoprocentní příležitost! Mohl zakončit do prázdné branky, kdyby se nerozhodl k tomu využít patičky. Stav je tak stále 3:0 pro Slavii!

72

Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odešel Baluta, nahradí jej van Buren.

71

Ani červenobílí si nerozuměli při přechodu do útoku, a tak dostal míč Gunnarsson.

69

Stará známá nepřesnost ukončila dobře vypadají akci Brentfordu, slávisté mohou v klidu rozehrát od svých stoperů.

68

Po delší době si sáhne na míč i Kovář, ten se dnes musí "nudit".

67

Brentford získal nakonec balon, slávisté skvěle napadají rozehrávku, jejich protihráči s tím mají velké potíže.

66

Až od Deliho rozehraje Slavia svou další akci, a hned je až na polovině soupeře.

65

Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odešel Ngadeu, místo něj přichází Vlček.

64

Nepřesná rozehrávka Brentfordu znamená další útok Slavie, Masopustova rána trefila jen jednoho ze spoluhráčů.

63

Hned šest hráčů Slavie stojí za Kovářem, a ten právě zasáhl proti ráně z bezprostřední blížkosti!

62

A bude tu přímý kop uvnitř vápna Slavie, zajímavá šance pro Brentford!

61

Opět si zahraje islandský mladičký brankář Gunnarsson, od něhož se očekává dlouhý nákop směrem dopředu.

60

Stoch ztratil míč na polovině soupeře, ten nedokázal z této příležitosti nic vytěžit.

59

Útočný faul Slavie, Brentford na chvilku uklidní hru.

58

Frydrych z pravé strany poslal míč do vápna, kde číhal Mešanovič, ani on nedokázal dostat míč za Gunarssona. Ten je po onom střetu právě ošetřován.

57

Hned dvakrát střídá i juniorka Brentfordu.

56

Hušbauer rozehrál rohový kop na krátko, ale ani tento způsob slávistům nepomohl.

55

Ani tato standardní situace se Slavii nepovedla, nicméně pokračuje v útočení.

55

Stochova technika je obdivuhodná, opět nalezl na druhé straně volného Frydrycha. Navíc získali sešívaní rohový kop.

54

Baluta z otočky vypálil jen doprostřed, kde číhal připravený Gunarsson.

53

Stochův centr do vápna našel jen připravenou hlavu brentfordského obránce.

52

Rohový kop získávají slávisté, šance na ohrožení branky.

51

I Slavia vysoko napadá, hraje se více otevřený fotbal, než jsme viděli v první půli.

50

Kovář teď málem daroval branku Brentfordu, když na něj dotíral jeden z útočníků!

49

Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odešel van Buren, místo něj přišel Mešanovič.

48

LUKÁŠ MASOPUST zvyšuje na 3:0 pro červenobílé! Po náběhu mezi obránci propálil vysokou ranou Gunarssona.

48

Miroslav Stoch vystrašil brankáře Brentfordu, když tvrdě napálil míč do postranní sítě branky!

47

Slávisté jsou u míče, přesnými přihrávkami jej drží.

46

Druhý poločas odstartoval dříve, než je těch obvyklých 15 minut.

46

Je za námi první polovina tohoto přípravného utkání, po které vedou slávisté nad svým anglickým protivníkem 2:0. O první branku zápasu se postaral v 19. minutě van Buren, před koncem poločasu přidal druhou branku Stoch. Druhý poločas začne přibližně v 17:25.

45

45

Poslední minutka první půle, u míče je Brentford.

44

První poločas se nám chýlí ke konci, Slavia podle očekávání vede nad svým soupeřem, a to o dvě branky.

43

Míč se ve vápně po hlavičce jednoho ze slávistů odrazil k Balutovi, který volejem pálil mimo branku.

42

Chybu v brentfordské obraně okamžitě trestá MIROSLAV STOCH, který v šestnáctce obral jednoho z hráčů anglického týmu o míč a následně zavěsil za Gunarssona.

42

van Buren dostal krásný centr od Masopusta, ale hlavičkou našel jen rukavice Gunarssona.

41

Brentford v poklidu kombinuje, věc v prvním poločase prakticky nevídaná.

39

Na hlavičku si naběhl Deli, ale v jasné šanci přestřelil branku.

39

Po tečované Balutově ráně získávají slávisté rohový kop z pravé strany.

38

Znovu byl u míče Kovář, který dlouhým nákopem poslal míč ke svým spoluhráčům.

37

A po dlouhé době útočná akce Brentfordu, po které provětral rukavice i brankář Kovář, byť centr z jeho levé strany byl "lahůdkou".

36

Mladíci Brentfordu výrazně za Slávii zaostávají, v první půli jsou jednoznačně horším týmem.

35

Nepřesná Králova akce končí zase odkopem od branky Brentfordu, do této polohy se dostává míč často.

34

Ani další šance Slavie nekončí gólem! Další překombinovaná akce, které by slušela jedna tvrdá rána, Stoch ještě hledal ve vápně výhodněji postaveného spoluhráče, místo toho, aby zakončil.

33

Ani na druhé straně se nevedlo červenobílým, po jejichž akci následuje pouhý odkop od branky.

32

Slibná akce Brentfordu byla přerušena špatnou přihrávkou, kterou sebral Deli.

31

Za to slávisté jsou při přechodu do útoku mnohem nebezpečnější, Gunarsson si dnes opravdu zachytá.

30

Brentford se snaží vysoko napadat rozehrávku Slavie, zatím neúspěšně.

29

Stoch centrem našel hlavu Lukáše Masopusta, od které se míč odrazil mimo tři tyče. Další nevyužitá šance Slavie.

28

Rozhodčí nechává hře volnější průběh, píská jen tvrdší zákroky.

27

Co se dá "zazdit" právě ukázal Baluta, když ve vápně sebral míč obránci, a pak nepřekonal Gunarssona!

26

Baluta zamezil pokračování útočné akce, když stáhl k zemi jednoho z protihráčů. Brentford může tak uklidnit hru.

25

Stoch vyslal centr do vápna, kde hledal van Burena, ten ve vzdušném souboji s anglickým brankářem neuspěl.

24

Nakonec vypálil Hušbauer, který přízemní střelou našel jen náruč Gunarssona.

23

van Buren mohl jít sám na Gunarssona, při cestě jej ale stáhl obránce Brentfordu. Přímý kop pro Slavii, to je něco pro Stocha či Hušbauera.

22

Masopust zamezil ztrátě míče efektním skluzem, Brentford se jen těžko dostává přes slávistickou obranu.

21

Kovář váhal trochu déle s rozehrávkou, nicméně našel jednoho ze spoluhráčů, konkrétně van Burena.

20

Útočení Slavie pokračuje dalším rohovým kopem, ujme se jej opět Stoch.

19

MICK VAN BUREN se protáhl až do vápna, kde technickou ranou prostřelil Gunarssona. Slavia vede 1:0.

18

Ani tento pokus neohrozil brentfordskou branku, ta je zatím pod stálou palbou, což nemůže říct ta protější.

17

Další rohový kop pro slávisty.

17

Stejně jako hlavní kouč Trpišovský, tak je slyšet i jeho asistent Řehák, který stojí na druhé straně hřiště, než se nachází lavička.

16

První "přímák" pro Slavii, zahraje jej Hušbauer. Skákavý míč našel opět jen připraveného brankáře.

15

Stochův centr sice našel volného spoluhráče, ten však nedokázal ohrozit branku anglického týmu. Odkop od branky.

14

Hušbauer získal na soupeřově obraně rohový kop, a protože se rozehraje z levé strany, tak se ho ujme Stoch.

13

Volný kop, první standardka pro Brentford. Centr byl příliš přetažený, nic nebezpečného pro červenobílé.

12

Brentford se zajímavě prokombinoval na polovinu Slavie, kde našel připraveného Frydrycha.

11

Ani jeden tým se neudržel déle na míči, ten se ocitl u obou brankářů během pár vteřin.

10

Stoch hledal volného Balutu, rychlejší však byl Gunarsson, jenž si pro míč doběhl.

9

Král prověřil "domácího" brankáře, ten bez problémů chytil míč, který před ním poskočil.

8

Sešívaní kombinují na polovině soupeře, Stoch přenesl hru až k Frydrychovi.

7

Slávisté jsou v úvodu aktivnější na míči, van Buren zkoušel zády k brance překonat Gunarssona, našel jen jeho rukavice.

6

Tempo zatím odpovídá přátelskému utkání, změnit to mohl van Buren svým průnikem, ale jen zastavil hru a přihrál svému spoluhráči.

5

Brentford získal míč, do rozehrávky se zapojil i gólman Gunarsson.

4

Po nepřesné rozehrávce černých končí míč v zámezí, Frydrych se ujme autového vhazování na pravé straně.

3

Slávisté pokračují v útoku, znovu zaměstnali brankáře Gunarssona.

3

A je tu první nebezpečná střela, kterou vyslal Baluta poté, co mu přistrčil míč Král.

2

Slávisté vybojovali první rohový kop v zápase, zahraje jej Hušbauer.

2

Po útoku Brentfordu končí míč v zámezí, rozehraje Kovář. Z hlediště jsou dobře slyšet taktické pokyny obou trenérů.

1

A je odstartováno! První jsou u míče slávisté, kteří drží míč.

1

Oba týmy nastupují na trávník v tréninkovém komplexu, "domácí" Brentford si vybral černé dresy s oranžovým pruhem, sešívaní mají tradiční červenobílou kombinaci.

Hráči dokončili rozcvičku, v Portugalsku mírně prší a je zataženo.

Za Brentford nastoupí 17letý teenager Žambůrek, kterého Brentford v létě "uloupil" právě ze Slavie.

Úvodní sestava Brentford FC U23: Gunarsson – Titov, Racic, Kirk, Dasilva – Coote, Žambůrek, Onen – Archibald, Hardy, Johansson.

Poměrně silnou sestavu nasadil trenér Slavie Jindřich Trpišovský, v základní jedenáctce najdeme opory, jako jsou Stoch, Deli nebo Hušbauer. Rovněž si od začátku zahraje posila z Teplic Král, či dříve jablonecký Masopust.

Úvodní sestava SK Slavia Praha: Kovář – Frydrych, Deli, Ngadeu, Zelený – Král, Hušbauer – Masopust, Stoch, Baluta – van Buren.

Aktuální forma
Brentford naposledy nestačil na irský Dundalk, kterému podlehl 1:2. Předtím ale porazil, jak B tým Benficy (6:0), tak i maďarský Gyor (4:0).

Slavia v rámci Atlantic Cupu podlehla silnějšímu Salcburku 0:1. Jediný gól utkání vstřelil v 65. minutě Patson Daka. Předtím sešívaní uspěli proti spřáletenému klubu Peking Guoan (4:0), a smetli druholigové Ústí nad Labem 8:0, kdy 7 branek nastříleli ve druhé půli. Kromě zaváhání proti rakouskému mistrovi jsou slávisté ve skvělé formě, která je provází celou zimní přípravu.

Hezký pondělní podvečer u dalšího z přípravných zápasů, tentokrát se představí juniorka anglického Brentfordu a pražská Slavia. Zápas má v Portugalsku výkop v příjemných 16:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.