Manchester City rozstřílel West Ham, finále Ligového poháru má blízko

Útočník Manchesteru City Alvaro Negredo slaví gól v semifinále Ligového poháru proti West Hamu. | foto: Reuters

8 2014
Fotbalisté Manchesteru City rozdrtili v prvním semifinále Ligového poháru West Ham 6:0. Hattrick si nastřílel Álvaro Negredo, dva góly přidal Edin Džeko. Finále si City pravděpodobně zahrají po 38 letech.

Fanoušci City už mohou myslet na cestu do Wembley, kde se 2. března uskuteční finále, odveta na hřišti londýnského celku 21. ledna bude už jen formalitou.

V souboji o Ligový pohár se může odehrát manchesterské derby. Fotbalisté United však v prvním utkání na hřišti Sunderlandu v úterý podlehli 1:2, nepříznivý vývoj dvojzápasu se pokusí otočit na Old Trafford 22. ledna.

Manchester City je v Premier League druhý, zatímco West Ham předposlední, a podle toho také středeční zápas vypadal.

Domácí začali s demolicí outsidera záhy a španělský útočník Negredo měl na kontě hattrick už ve 49. minutě. Mezitím skóroval také Yaya Touré. Bosenský kanonýr Džeko zvýšil náskok v 60. a 89. minutě a s šesti góly ze čtyř zápasů je nejlepším střelcem soutěže.

West Ham utrpěl druhý debakl v krátké době. Před čtyřmi dny svěřenci Sama Allardyce vypadli z Anglického poháru po porážce 0:5 s druholigovým Nottinghamem.

Semifinále anglického Ligového poháru - první zápas:

Manchester City - West Ham United 6:0 (12., 26. a 49. Negredo, 60. a 89. Džeko, 40. Touré).

Témata: Manchester City
1. Arsenal FC 15 10 4 1 36:15 34
2. Chelsea FC 14 11 1 2 32:11 34
3. Liverpool FC 14 9 3 2 35:18 30
4. Manchester City 15 9 3 3 32:19 30
5. Tottenham Hotspur 14 7 6 1 24:10 27
6. Manchester United 14 5 6 3 19:16 21
7. Watford 15 6 3 6 21:26 21