Nadějný náskok do odvety: Real uspěl v Římě, Wolfsburg v Gentu

OSLAVA I S KOUČEM. Z gólu Cristiana Ronalda se raduje obránce Ramos (vlevo) i trenér Zidane. | foto: Reuters

17 2016
V úterních zápasech osmifinále Ligy mistrů se z výhry radovali domácí fotbalisté, v těch středečních zase hosté. Šlágr večera na stadionu AS Řím zvládl lépe Real Madrid, který si veze do odvety náskok 2:0. Wolfsburg měl nakročeno ještě lépe, v Gentu vedl 3:0. Nakonec vyhrál „jen“ 3:2.

Že už neumím dávat góly na hřištích soupeřů?

Cristiana Ronalda tahle otázka na tiskové konferenci pořádně dopálila, záhy kvůli ní sál s novináři opustil. Pak nastoupil na stadionu AS Řím a... V 57. minutě poslal Real Madrid do vedení. Ještě navíc parádní střelou!

Za dozoru trojice českých sudích v čele s Pavlem Královcem si na levé straně zasekl míč kolem domácího kapitána Florenziho a z hranice šestnáctky vypálil i díky Florenziho teči do protilehlého růžku.

Po nepříliš záživném prvním poločase, v němž Real ani jednou nevystřelil na bránu (stalo se tak poprvé od roku 2011), to byl rozjezd o poznání akčnější druhé půle.

Šance měli i Římané, ale gólu se nedočkali. Velmi snaživý byl útočník El Shaarawy i jeho náhradník Džeko, ale štěstí jim nepřálo. A když si domácí byli jisti, že za zákrok Carvajala ve vápně na Florenziho přijde penalta, nevyslyšel je zase Královec.

ŘÍMANI PŘED BITVOU. Fanoušci AS Řím jsou připraveni na zápas s Realem Madrid.

ŘÍMANI PŘED BITVOU. Fanoušci AS Řím jsou připraveni.

SI! Fotbalisté Realu Madrid se radují z trefy Cristiana Ronalda (vlevo) na...

SI! Fotbalisté Realu se radují z trefy Cristiana Ronalda (vlevo).

POPRVÉ TRENÉREM V LIZE MISTRŮ. Zinedine Zidane, kouč Realu Madrid, na stadionu...

POPRVÉ TRENÉREM V LIZE MISTRŮ. Zinedine Zidane, kouč Realu Madrid.

Mezitím mohl přidat svůj druhý zásah Ronaldo, ale jeho hlavička zblízka skončila těsně vedle. Tak jako tak je prvním fotbalistou v historii, jenž ve vyřazovací části Ligy mistrů nastřílel 40 branek.

Tvrdou ránu domácím zasadil v 86. minutě Jesé, který byl v tu chvíli na trávníku jen čtyři minuty. S míčem postupoval středem hřiště tak dlouho, až do něj práskl a balon přistál u vzdálenější tyče. 2:0!

Zinedine Zidane tak coby trenér stále nepoznal porážku a v Lize mistrů si v nové roli vychutnal první vítězství.

Wolfsburg v souboji nováčků play-off této prestižní soutěže domácí Gent přehrával a minutu před pauzou převahu poprvé vyjádřil gólově. Rozběhnutý Draxler si narazil míč s Vieirinhou a skóroval povedenou střelou.

Německý reprezentant přidal druhou trefu v 54. minutě poté, co využil velkou chybu obrany Gentu a obloučkem přehodil brankáře Selse. Po hodině hry zvýšil zblízka Kruse díky přihrávce Träsche.

Belgický tým však v závěrečné desetiminutovce ještě vývoj dvojutkání zdramatizovalo, když se prosadili Kums a těsně před koncem náhradník Coulibaly.

Odvety jsou na programu 8. března.

Úvodní osmifinálové zápasy Ligy mistrů:

AS Řím - Real Madrid 0:2 (0:0)
57. Ronaldo, 86. Jesé. Rozhodčí: Královec (ČR) - Slyško (SR), Wilczek - Ardeleánu, M. Paták (všichni ČR). Diváci: 55 612.
AS Řím: Szczesny - Florenzi (87. Totti), Manolas, Rüdiger, Digne - Pjanič, Vainqueur (77. De Rossi), Nainggolan - Salah, Perotti, El Shaarawy (64. Džeko).
Real Madrid: Navas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - Modrič, Kroos, Isco (64. Kovačič) - James Rodríguez (82. Jesé), Benzema, Ronaldo (89. Casemiro).

KAA Gent - VfL Wolfsburg 2:3 (0:1)
80. Kums, 89. Coulibaly - 44. a 54. Draxler, 60. Kruse. Rozhodčí: Moen - Haglund, Andas - Johnsen, Edvartsen (všichni Nor.). Diváci: 19 978.
Gent: Sels - Nielsen, Mitrovič, Asare - Foket, Milicevic (61. Saief), Renato Neto, Kums, Dejaegere - Depoitre (80. Coulibaly), Simon (60. Matton).
Wolfsburg: Casteels - Jung (45.+1 Schürrle), Dante, Knoche, Rodriguez - Träsch, Luiz Gustavo - Vieirinha (80. Schäfer), Arnold, Draxler - Kruse (90.+2 Putaro).