Královec nařídil penaltu a Juventus vyhrál, madridské derby bez gólu

SKVĚLE KOPNUTÁ PENALTA. Arturo Vidal (vpravo) posílá Juventus do vedení 1:0 nad Monakem. | foto: Reuters

14 2015
Atraktivní podívanou nabídly první dva čtvrtfinálové zápasy Ligy mistrů, padl v nich však pouze jeden gól. Na svém stadionu ho vstřelil Juventus, který porazil Monako 1:0 díky penaltě nařízené českým sudím Pavlem Královcem. Madridské derby, v němž měl na hřišti Atlétika víc šancí Real, skončilo bezbrankovou remízou.

Střely na bránu 2:8, velké nasazení, mnoho šancí a výborný výkon Jana Oblaka, gólmana Atlétika.

Utkání Atlético vs. Real jsme sledovali minutu po minutě

Repríze loňského finále Ligy mistrů chyběl jen... Gól.

Přitom Real k němu měl několikrát hodně blízko. Poprvé už ve třetí minutě, kdy se Gareth Bale řítil na Oblaka sám, ale slovinský brankář jeho obstřel stihl rukou vyrazit.

V prvním poločase musel Oblak zasahovat ještě proti dvěma nebezpečným střelám Jamese Rodrígueze. Ve 36. minutě zneškodnil tygřím skokem Jamesovu povedený pokus šajtlí a v závěru půle vyrazil jeho ránu ze strany.

Po přestávce už se Atlético vzpamatovalo, hra se vyrovnala a ke konci domácí dokonce zatlačili slavnějšího souseda k jeho bráně. Nejblíž gólu byl při své střele nůžkami v poslední minutě Mario Suárez, ale i v tomto momentě svůj tým podržel gólman, tedy Iker Casillas.

Ronaldo a spol. teprve podruhé z posledních 29 venkovních duelů v Lize mistrů neskórovali. Naposledy se jim to stalo v roce 2010 v Lyonu.

Ani sedmá bitva o Madrid v tomto roce tak nepřinesla vítězství Realu. Co ta další? Odveta je na programu 22. dubna.

VELEŠANCE. Jan Oblak, gólman Atlétika Madrid, vyráží střelu Garetha Balea z Realu Madrid.

PŘÍMÝ KOP. Střela Cristiana Ronalda z Realu skončí ve zdi.

KDO S KOHO? Gareth Bale z Realu (vlevo) bojuje s Juanfranem z Atlétika.

Byla to penalta, nebo ne? To řešili diváci hned poté, co sudí Královec nařídil pokutový kop za faul monackého obránce Carvalha na útočníka Morata z Juventusu. Ano, Carvalho fauloval, ale nestalo se tak už těsně před hranicí pokutového území?

Takové spekulace vůbec neřešil Arturo Vidal, při penaltě nechal brankáře Subašiče skočit na druhou stranu a poslal míč nekompromisně do protějšího horního růžku. 57. minuta, 1:0 pro Juventus!

KLÍČOVÁ CHVÍLE. Alvaro Morata z Juventusu padá po kontaktu s monackým Ricardem Carvalhem.

Italský velkoklub mohl jít do vedení stejně jako Real hned na začátku. Na skvělý centr si do šestnáctky naběhl Morata, ale ze strany přestřelil.

Pět minut nato o sobě dali poprvé pořádně vědět hosté, ale Ferreira-Carrasco ve velké šanci selhal podobně jako Bale proti Oblakovi. Zblízka pak neuspěli domácí střelci Tévez a Vidal.

Juventus však nastoupil s velmi zkušenou sestavou, které bylo v průměru přes 30 let. Dostál tak své přezdívce „Stará dáma“. Starší jedenáctku měl v historii LM jen jednou. V sestavě nechyběl ani Andrea Pirlo, který se vrátil do hry po zranění.

Zkušenosti se vyplatily a domácí trpělivě čekali na gól, který také po necelé hodině přišel.

Těsně předtím Juventus podržel Gianluigi Buffon, když chytil ránu Bernarda Silvy po brejku dvou na jednoho. Buffon vychytal i Geoffreyho Kondogbiu, Dimitar Berbatov mířil po rohu nad.

V závěru už si Juventus výhru pohlídal a udělal výrazný krok k prvnímu postupu do semifinále od roku 2003.

Úvodní čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů

Atlético Madrid - Real Madrid 0:0

Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.). ŽK: Raúl García, Mandžukič, Suárez - Ramos, Marcelo. Diváci: 50 000.
Atlético: Oblak - Juanfran, Miranda, Godín, Siqueira - Turan, Suárez, Gabi, Koke (83. Torres) - Griezmann (77. Raúl García), Mandžukič. Trenér: Simeone.
Real: Casillas - Carvajal (85. Arbeloa), Varane, Ramos, Marcelo - Modrič, Kroos, Rodríguez - Bale, Benzema (76. Isco), Ronaldo. Trenér: Ancelotti.

Juventus Turín - Monako 1:0 (0:0)

Branka: 57. Vidal z pen. Rozhodčí: Královec (ČR) - Slyško (SR), Wilczek - Příhoda, M. Paták (všichni ČR). ŽK: R. Carvalho (Monako). Diváci: 41 000.
Juventus: Buffon - Lichsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra - Vidal, Pirlo (74. Barzagli), Marchisio - Pereyra (87. Sturaro) - Tévez, Morata (83. Matri). Trenér: Allegri.
Monako: Subašič - Raggi (71. Berbatov), R. Carvalho, Abdennour, Kurzawa - Moutinho, Fabinho, Kondogbia - Dirar (51. Silva), Martial (87. M. Carvalho), Ferreira. Trenér: Jardim.