Lídr se vrátil na vítěznou vlnu: Plzeň - Teplice 4:2

DVANÁCTÁ VÝHRA, Vítězství nad Teplicemi zaručuje Plzni naprosto klidný víkend, na prvním místě tabulky má velmi solidní náskok. | foto: Jiří Bervida, MAFRA

29 2010
V minulém kole fotbalová Plzeň poprvé prohrála, po předehrávce 14. kola první ligy je ale zase zpátky na vítězné vlně. A diváky opět bavila atraktivní hrou, Teplice porazila na svém stadionu 4:2.

"Navázali jsme na předchozí výkony a to, že jsme dvakrát inkasovali, je dáno i naší hrou. Sázíme na ofenzivu a pak dostáváme i nešťastné góly," komentoval plzeňský kouč Pavel Vrba další z divokých výsledků svého týmu.

Západočeši se mohou těšit z první domácí výhry nad Teplicemi od srpna 2006 a o podzimní primát mohou přijít už jen teoreticky.

on-line

Před zápasem se domácí fanoušci rozloučili s věrným fanouškem, který před dvěma týdny tragicky zemřel. Plzeňští hráči minutu ticha strávili před kotlem Viktorie.

Jejich bojové naladění to nijak nezmírnilo a do soupeře se pustili s plnou vervou. Už v páté minutě se Petržela marně po souboji s Rosou dožadoval penalty, ale na vedoucí gól se přesto dlouho nečekalo.

Hosté nedokázali v osmé minutě reagovat na prodloužený míč z rohu a právě Petržela ho tvrdou ranou poslal do sítě.

Utkání Plzeň versus Teplice ve videoreportáži

Tepličtí přijeli očividně ofenzivně naladění, ale jejich přechod do útoku nebyl tak přímočarý jako u domácích, a tak se do šancí nedostávali. Plzeň naopak svým pohybem dostávala soupeře často do úzkých, takže přicházely časté fauly, případné odkopy do autu nebo na roh.

A právě další rohový kop přinesl druhý gól, hlavou ho po Horváthově rozehrávce vstřelil Bystroň.

Teplická obrana působila rozvráceně i po pauze, hned první útok neskončil třetím gólem jen díky Grigarovi, jenž vyrazil Bakošovu dorážku a následný Horváthův roh jen s námahou vytlačil znovu mimo tyče.

V 57. minutě sice ještě zlikvidoval ukázkovou kombinaci středem a Petrželovo zakončení, ale odražený míč vrátil do branky ligový kanonýr Rezek.

Ovšem na hřišti už byl v té době střídající Libor Došek a hosté s ním najednou výrazně ožili na hrotu. Hned po jeho prvním doteku s míčem snížil Matula, další dvě akce zakončené vysokými centry přes zmatkující stopery neskončily gólem jen dílem štěstí.

Plzeň se však dokázala rychle zformovat, znovu zpřesnila defenzivu a utkání dovedla ke klidné výhře, kterou korunoval krásným čtvrtým gólem Petržela.

Na konečný stav 4:2 snížil Vondrášek. "Každému se utkání muselo líbit, stejně jako to loňské s výsledkem 2:2. Všechno se pro nás bohužel zlomilo hned v úvodu utkání," hodnotil utkání teplický trenér Jiří Plíšek.

Jeho mužstvo může po tomto kole klesnout na páté místo. To když Mladá Boleslav alespoň remizuje v pondělní dohrávce v Jablonci.