28 2017
Fotbalově vyrostl v Jablonci, pod dohledem svého otce Miroslava Pelty. Devetenáctiletý Adam přešel v létě do Mšena, aktuálního suverénního lídra přeboru Libereckého kraje. A pomohl mu prvním hattrickem mezi dospělými k výhře 7:2 nad Lomnicí. Podívejte se na video.

Mšeno mělo nad Lomnicí od počátku navrch, po čtvrthodině hry vedlo už 3:0. A právě třetí gól hostí měl na svědomí Adam Pelta - zpracoval si přetažený centr a levačkou rozvlnil síť s pomocí vzdálenější tyče. Syn předsedy fotbalové asociace se o chvíli později radoval z druhého gólu, který dal tentokrát pravou nohou.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Lídr tabulky, kterou vede o jedenáct bodů, neměl s Lomnicí slitování a ve 33. minutě vedl už 6:0. Domácím se pak podařilo alespoň kosmeticky upravit skóre, ale poslední slovo měl ve druhé půli Pelta. Po chybě gólmana uzavřel střelou do prázdné brány svůj první hattrick mezi dospělými.

Výsledky 22. kola: Bílý Kostel - Skalice 3:1 (3:1), Hrádek - Frýdlant 2:2 (1:0), Semily - Bozkov 3:3 (1:1), Lomnice - Mšeno 2:7 (1:6), Železný Brod - Doksy 2:1 (1:1), Česká Lípa - Velké Hamry 1:1 (0:1), Višňová - Sedmihorky 3:1 (1:0).

1. Jiskra Mšeno-Jablonec n.N. 18 16 1 1 85:12 49
2. Arsenal Česká Lípa 18 11 5 2 53:20 38
3. FK Velké Hamry 18 11 4 3 43:21 37
4. FK Sedmihorky 18 10 1 7 55:37 31
5. TJ Doksy 18 8 6 4 36:24 30
6. Slovan Hrádek n.Nisou 18 9 3 6 32:35 30
7. SK Skalice 18 8 4 6 44:36 28
8. Sokol Bozkov 18 6 6 6 43:41 24