13 2015
Fotbalisté Železného Brodu napravili v dohrávce prvního kola přeboru Libereckého kraje zpackaný podzim výhrou 4:0 nad Hejnicemi. O ni se největší měrou zasloužil Jan Maryško, který zaznamenal netradiční hattrick – všechny tři góly totiž vstřelil z penalt. Nejen na jeho trefy se podívejte na videu.

Železný Brod ztrácel na předposlední Hejnice čtyři body a s takovým deficitem nechtěl na chvostu tabulky přezimovat.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

V pětatřicáté minutě se mohli hráči Brodu radovat – hostující brankář sestřelil Tomáše Holečka ve vápně a nařízenou penaltu proměnil Maryško. Ten dostal stejnou možnost ještě před poločasem a opět se nemýlil. Jeho trefě ještě předcházel přesný zásah Marka Šefra a do kabin se šlo za stavu 3:0 pro domácí.

V samotném závěru utkání uzavřel hattrick Maryško – jak jinak než z penalty – a Železný Brod tak v posledním podzimním utkání ztenčil náskok Hejnic ze čtyř na jeden bod.

Výsledky 1. kola (13. hraného): Mšeno - Košťálov 2:3 (2:1), Česká Lípa - Višňová 3:1 (2:0), Lomnice - Sedmihorky 0:5 (0:2), Doksy - Skalice 2:3 (0:2), Chrastava - Frýdlant 6:1 (4:0), Železný Brod - Hejnice 4:0 (3:0), Velké Hamry - Bozkov 1:0 (1:0).

1. Chrastava 13 12 0 1 57:12 36
2. Sedmihorky 13 10 1 2 39:15 31
3. Česká Lípa 13 7 2 4 24:21 23
4. Košťálov 13 6 2 5 29:30 20
5. Velké Hamry 13 5 4 4 23:25 19
6. Skalice 13 5 3 5 31:30 18
7. Doksy 13 5 2 6 25:29 17
8. Višňová 13 4 3 6 28:29 15