Liberec vyhrál gólem náhradníka Blažka

• 4
Kladno - Čtyři minuty před koncem zápasu rozhodl náhradník Jan Blažek o vítězství libereckých fotbalistů na Kladně. Obhájce titulu využil toho, že se obě pražská "S" spolu utkání utkají až v pondělí a po výhře 1:0 se bodově dotáhli na vedoucí Slavii. Liberečtí protáhli sérii neporazitelnosti už na šest utkání, naopak Kladno doma popáté za sebou nevyhrálo.

"Když dáte v tak vyrovnaném zápase gól v závěru, tak to moc potěší," zářil liberecký kouč Vítězslav Lavička. Byli jsme šťastnější, protože domácí hráli velmi kvalitní fotbal."

"Udělali jsme pro úspěch všechno, asi těžko jsme mohli udělat víc. Ale ve finální fázi nám chyběla technická i taktická kvalita," řekl kladenský trenér Miroslav Koubek.

Utkání jsme sledovali
minutu po minutě

Domácí vyběhli na hřiště oslabeni o litevského ostrostřelce Radzinevičiuse, který na Kladně hostuje právě z Liberce a podle dohody mezi kluby dnes nesměl nastoupit.

"Právě Radzinevičius nám hodně chyběl. Bez něj jsme byli ještě víc bezzubí," poznamenal Koubek.

Slovanu naproti tomu stále chyběli dlouhodobě zranění Frejlach s Matulou.

Po opatrnější úvodní pětiminutovce mohlo během několika vteřin udeřit na obou stranách. Nejprve Šelicha vtipnou uličkou vysouval Cigánka, ale ten špatně zpracoval, na druhé straně pak vyškrábl dalekonosnou ránu Pudila domácí gólman Pavlík. Následný Pudilův roh proskákal až k nohám Košťála a domácí obránci mělo plné ruce práce, aby jeho střelu zblokovali aspoň na roh.

V 9. minutě se po pravé straně probíjel Parks, jenž dostal v libereckém útoku přednost před Blažkem, a brankář Pavlík si jeho hlavičku div nesrazil do vlastní sítě. Po rušném začátku ale tempo hry postupně začalo opadat a veškeré dění se se přesunulo do středu hřiště.

Z všeobecné nudy diváky probudil snad jen Šelichův přízemní pokus, který hostující beci srazili ke Strnadovi, ale ten z úhlu přestřelil. Zhruba po půlhodině zacentroval z levé strany liberecký kapitán Janů a Pavlík jen sledoval, jak Nezmarova hlavička míří těsně vedle jeho tyče.

Hosté přidali, zpřesnili kombinaci a ke konci úvodního dějství ovládli střed hřiště. V 37. minutě poslal do domácí šestnáctky vysoký balon Papoušek, Nezmar ve skluzu zpracoval pro Pudila, ale ten si míč příliš předkopl. Reprezentační středopolař za dvě minutě přenesl hru na volného Papoušku, jemuž ovšem střela nevyšla. Agilní Pudil stál i na začátku další liberecké příležitosti, ale jeho centr ze závěru poločasu olízl Brezinský těsně mimo kladenskou svatyni.

Pudil vstoupil aktivně i do druhé půle a už po pěti minutách po příchodu z kabin to nebezpečně zkoušel šajtlí. V 61. minutě se do dobré pozice dostával střídající Kaciáň, ale neuspěl. Čtvrt hodiny před koncem poslal centr z pravé strany Papoušek, Nezmar ovšem nikým neatakován hlavičkoval jen do míst, kde stál Pavlík.

Za tři minuty se mohl stát slavným střídající Gecov, ale jeho střela po vtipném uvolnění v hostující šestnáctce zazvonila jen o tyč. "V tu chvíli jsme měli velké štěstí," přiznal Lavička.

dyž už se zdálo, že se oba celky rozejdou smírně, dostal příliš prostoru hostující Papoušek, jehož centr proměnil na bližší tyči ve vítězný gól "žolík" Blažek. Opakovala se chyba ve středu pole, kde jsme ztratili míč," litoval Koubek.

Stejný hráč mohl tři body pojistit v nastavení, ale po pasu Pudila trefil jen domácího gólmana.

Jiří Kaciáň (vlevo) bojuje s libereckým Danielem Pudilem v utkání Gambrinus ligy Kladno - Liberec.