Liberec - Teplice 2:0, rozhodly dva góly domácího náhradníka Bakoše

Marek Bakoš z Liberce slaví gól. | foto: ČTK

23 2015
Dva góly Marka Bakoše rozhodly o vítězství fotbalistů Liberce v domácím utkání proti Teplicím. Slovenský útočník přitom začal zápas na lavičce a do hry se dostal až když v prvním poločase střídal zraněného Folprechta.

Trenér Liberce Jindřich Trpišovský udělal v základní sestavě pět změn oproti čtvrtečnímu úvodnímu duelu play off Evropské ligy s Hajdukem Split (1:0). Jen na lavičce začali Bakoš, Shala nebo střelec vítězného gólu Pokorný.

První střelu na branku vyprodukoval ve 12. minutě domácí Šural, jehož pokus z velkého úhlu Grigar odvrátil na roh. Už ve 20. minutě musel ze hry zraněný liberecký záložník Folprecht, kterého nahradil pozdější hrdina Bakoš. Poté si vypracovaly šance Teplice. S Vondráškovou střelou si poradil Koubek a domácího gólmana pak po Breiteho nenápadné střele zachránilo břevno.

Po půlhodině dostal míč do teplické branky dorážející Bakoš, jenže rozhodčí přes velké protesty hráčů Slovanu gól neuznali pro ofsajd. V 37. minutě si slovenský útočník spravil chuť, když převzal Pavelkův pas a přesnou střelou z první otevřel skóre.

Krátce po pauze byl blízko vyrovnání Bosňan Ljevakovič, který jesličkami přešel přes obránce, ale jeho tvrdou ránu vytáhl Koubek na roh.

V 54. minutě se opět prosadili Liberečtí. Bakoš dostal od Šurala přesný míč do úniku, lehce obehrál bránícího Horu a zkušeně překonal Grigara. Bývalý hráč Plzně se v lize trefil počtvrté.

Hráči Teplic se v závěru ještě snažili zápas zdramatizovat, ale obrana soupeře v čele s brankářem Koubkem je do žádné gólové šance nepustila. V závěru navíc ještě hosty oslabil francouzský náhradník Dramé, jenž dostal dvě žluté karty během dvou minut.

Svěřenci Davida Vavrušky tak poprvé v sezoně vyšli střelecky naprázdno a v Liberci prohráli poosmé z posledních 11 ligových zápasů.

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39