Liberec - Slovácko 2:1, domácí ve druhém poločase předvedli obrat

19 2014
Liberečtí fotbalisté sice doma pod vedením nového trenéra Vavrušky prohrávali, ale nakonec ve 25. kole Slovácko porazili 2:1. Na Kerbrův gól ve druhém poločase odpověděli Rajnoch a z penalty Jarolím.

Liberec jako třetí tým v samostatné ligové historii překonal metu 1 000 bodů. Slovácko na severu Čech ani ve dvanáctém duelu nezvítězilo a zůstalo sedmé.

Liberecký kouč Vavruška po necelých dvou letech znovu usedl na prvoligovou lavičku a udělal několik změn v sestavě. Jen na střídačce nechal Rybalku či Sackeyho a na levý kraj obrany nasadil mladíka Pokorného, který si připsal teprve druhý ligový start.

Liberci se však v první půli nevedlo. Až na pokus o úvodní nápor hrál nepřesně a lepší bylo Slovácko. V šesté minutě šli hosté do přečíslení, ale Valenta pálil mimo. Pak netrefil prostor mezi tyčemi ani Došek.

Ve 22. minutě už tým z Uherského Hradiště vedl. Po centru z pravé strany si zpracoval míč Kerbr a desátým gólem v ročníku potvrdil pozici nejlepšího střelce Slovácka. Stejný hráč v minulém kole zajistil svého týmu výhru 1:0 v Ostravě.

Liberec si první vážnější možnost vytvořil až v 36. minutě, kdy po standardce poslal odražený míč těsně nad Luckassen. Vzápětí na druhé straně zachránil domácí brankář Kovář, který vyškrábl Valentovu teč.

Liberec - Slovácko 2:1

Severočeši v závěru poločasu přece jen trochu přidali, Frýdkovu tečovanou střelu musel gólman Heča od bližší tyče vyrazit na roh.

Po přestávce Liberečtí zvýšili aktivitu a začali si vytvářet nebezpečné akce. Především v 52. minutě neměli daleko k vyrovnání. Jarolím dostal ideální zpětnou přihrávku, jenže v gólové pozici přestřelil. Neujala se ani nadějná standardka, po níž mířil Rajnoch hlavou nad.

V 67. minutě už se liberecký stoper dočkal premiérové branky po zimním příchodu do Liberce a první trefy v české lize od listopadu 2009. Po přímém volném kopu se prosadil hlavou na zadní tyči.

Kouč Vavruška poslal na hřiště druhého útočníka Budnika a ukrajinská zimní posila mohla po minutě na trávníku otočit skóre. Ve velké šanci však zamířila vedle tyče.

Přesto se nakonec Liberci povedlo otočit stav. V 82. minutě fauloval Kuncl jen za cenu červené karty a penalty ve vápně Jarolíma a ten z pokutového kopu nedal Hečovi šanci.