Liberec překvapení nepřipustil

30 2003
Hradec Králové - Fotbalisté Hradce Králové se včera nezařadili k týmům, které ve 3. kole letošního ročníku Poháru ČMFS potrápily prvoligové favority. V sestavě, v níž dostali místo i někteří hráči třetiligové rezervy, podlehli Liberci vysoko 0:4. Vítěz se v dalším pohárovém kole utká s divizními Strakonicemi.

Domácí hráči Liberci postup usnadnili hned v 19. minutě, kdy dostali kuriózní gól. Šmarda hrudníkem zpracovával míč pro brankáře Svobodu, jenomže ten jeho úmysl nepochopil.

Míč tak kolem Svobody mířil do branky a i když se zastavil na tyči, hostující útočník Hološko ho nekompromisně poslal do domácí sítě. „Tak laciný gól utkání hodně poznamenal,“ uvedl trenér Liberce Ladislav Škorpil.

„Byl hodně šťastný takový jsem ještě nikdy nedal,“ uvedl pohotový Hološko, jenž se na konci utkání trefil ještě jednou.

Od prvního gólu šel Liberec jednoznačně za svým cílem. Hodúr přidal o deset minut později další branku, na konci prvního poločasu se trefil také Pospíšil a o výsledku bylo rozhodnuto.

Hradec se sice snažil ohrožovat branku soupeře, ale když se v nadějné šanci někdo z jeho hráčů objevil, gól stejně nedal. „Zatímco Liberec naše chyby trestal, my jeho ne,“ posteskl si Táborský, „pro některé naše hráče to byla ostrá zkouška.“

„I když fotbalová kvalita byla na naší straně, poměr sil v poli nebyl tak rozdílný. Domácí však nedávali góly,“ řekl Škorpil.

„Přijeli jsme si pro postup a toho jsme dosáhli. Jsme spokojeni,“ sdělil střelec zápasu Hološko.