Liberec postoupil v domácím poháru až na penalty. Plzeň vyučila Duklu

Zlínský Jelínek (vpravo) v souboji s libereckým Dočkalem | foto: Jan Karásek, MAFRA

22 2009
Z jednoho fiaska při penaltovém rozstřelu se ještě fotbalisté Liberce pořádně nesebrali, druhé už nedopustili. Se Zlínem sice ve 3. kole domácího poháru hráli po devadesáti minutách 1:1, na penalty však vyhráli 3:1. Ve druhém úterním utkání Ondrášovka Cupu zvítězila Plzeň na hřišti druholigové pražské Dukly jasně 4:1.

Utkání Liberce jsme sledovali v on-line reportáži

Fotbalisté ze severu Čech ještě museli mít v hlavě krutou porážku v Evropské lize, v níž přišli o postup do hlavní soutěže po penaltovém rozstřelu (8:9) s Dinamem Bukurešť. Teď si mohli oddechnout, jejich noční můra aspoň o trochu pobledla, exligoví Moravané při pokutových kopech až příliš chybovali.

Aktivně hrajícímu Zlínu přitom vyšel dokonale vstup do utkání, když už v 8. minutě skóroval Šmahaj. Liberec po inkasované brance sice přidal na útočné aktivitě, většina akcí ale končila nepřesnými přihrávkami a k bezprostřednímu ohrožení brankáře Skácela se hosté nedostali. Zlín hrál aktivně ve středu pole, spoléhal na rychlé protiútoky, v koncovce ale rovněž postrádal důraz.

Po změně stran oživil libereckou hru střídající Blažek, jenž v 58. minutě po Papouškově kolmém pasu obešel brankáře Skácela a vyrovnal. V závěrečné půlhodině se oba soupeři snažili aktivnější útočnou hrou rozhodnout o postupu, ovšem jak liberecký brankář Hauzr, tak i zlínský Skácel už udrželi čisté konto.

Ve střelbě pokutových kopů byl jistější Liberec. Ve čtvrté sérii zvýšil hostující Dejmek na 3:1 a po nezdaru domácího Pazdery bylo o postupu Slovanu rozhodnuto.

On-line reportáž z utkání Dukla - Plzeň

Plzeň i bez tradičního špílmachra Horvátha od začátku plnila roli favorita.
Od úvodního výkopu si vypracovala vytrvalou převahu a mezi 22. a 32.
minutou nastřílela tři góly. Nejprve Bakoš zužitkoval Kolářovu přihrávku,
poté Střihavka navázal na svůj hattrick proti stejnému soupeři v letní
přípravě a nakonec Kolář proměnil penaltu.

Západočeši ani po přestávce nepolevili v aktivní hře a několikrát mohli zvýšit skóre. Nejblíže byl střídající Rezek, který v polovině druhého dějství napálil tyč.

Hosty to příliš mrzet nemuselo. Hrstka nejvěrnějších domácích diváků se sice dočkala v 83. minutě díky Hanouskovi gólové radosti, ale závěrečné
slovo měla po Rezkově přímém kopu opět Plzeň. Ta se tak vítězně naladila na víkendový ligový duel s dalším pražským týmem - Spartou.

1. Dynamo České Budějovice 4 3 1 0 10:4 10
2. Graffin Vlašim 4 3 0 1 9:6 9
3. Fotbal Třinec 4 3 0 1 5:3 9
4. Slezský FC Opava 4 2 2 0 12:5 8
5. FC Hradec Králové 4 2 1 1 7:7 7
6. FK Viktoria Žižkov 4 1 3 0 8:3 6
7. FK Pardubice 4 2 0 2 5:4 6
8. FK Olympia Praha 4 1 2 1 6:6 5