Liberec - Plzeň 1:2, hosté využili šance, domácí snížili pozdě

Liberecký Zdeněk Folprecht (vpravo) hlavičkuje před plzeňským útočníkem Markem Bakošem. | foto: ČTK

10 2016
Fotbalisté Plzně v šestém ligovém kole zvládli souboj pohárových zástupců. V Liberci, který se stejně jako oni chystá na Evropskou ligu, vyhráli 2:1 a v neúplné tabulce se po sobotním programu dotáhli na třetí Mladou Boleslav. Na vedoucí Zlín ztrácí tři body.

Obhájce titulu poslal v 21. minutě do vedení svou premiérovou trefou v české nejvyšší soutěži Jakub Hromada a v 75. minutě pojistil hostům triumf Michal Ďuriš. V závěru už jen snížil ruský útočník Nikolaj Komličenko.

Viktoria bodovala v Liberci podeváté za sebou. Na vedoucí tým tabulky tak ztrácí tři a na druhou Spartu už jen jeden bod. Slovan má naopak na kontě po šesti kolech jen jednu výhru.

Zápas lépe začal pro Liberec. Domácí se v úvodu lépe pohybovali, vyhrávali víc soubojů a byli agresivnější, ke gólovým šancím to ale v první půli nepovedlo.

Plzeň se zpočátku nemohla dostat do tempa, v 21. minutě však z první větší možnosti udeřila. Liberecká obrana odvrátila rohový kop jen za vápno, kde si míč zpracoval Hromada a ranou k tyči otevřel skóre.

Slovan se před pauzou hnal a za vyrovnáním. Už v nastaveném čase první půle po centru do vápna po souboji s Matějů upadl Baroš, rozhodčí Julínek ale k velké nelibosti domácích penaltu neodpískal a zkušenému útočníkovi dal za protesty žlutou kartu.

Do druhého dějství už nenastoupil zraněný střelec branky Hromada a místo něj si premiéru v plzeňském dresu odbyl albánský záložník Kace. Liberec i po přestávce pokračoval v aktivní hře. V 54. minutě zahrával z výhodné pozice přímý kop Bartl, ale hostující branku překopl.

Po hodině se dostala do hry i další nová posila Viktorie útočník Poznar, gólově se však prosadil jiný z ofenzivních hráčů hostujícího celku. Kopic se šikovně uvolnil u lajny a Ďuriš zblízka pohotově usměrnil míč za Dúbravku. Vstřelil svůj druhý gól v této ligové sezoně.

Liberec ještě zdramatizoval závěr, když se v 90. minutě po Barošově přiťuknutí dočkal premiérové trefy v české lize i Komličenko. Víc už však Slovan nestihl a prohrál teprve podruhé za posledních 23 domácích ligových zápasů. V obou případech nestačil na Plzeň.

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39