Liberec - Plzeň 1:2, hosté využili šance, domácí snížili pozdě

Liberecký Zdeněk Folprecht (vpravo) hlavičkuje před plzeňským útočníkem Markem Bakošem. | foto: ČTK

10 2016
Fotbalisté Plzně v šestém ligovém kole zvládli souboj pohárových zástupců. V Liberci, který se stejně jako oni chystá na Evropskou ligu, vyhráli 2:1 a v neúplné tabulce se po sobotním programu dotáhli na třetí Mladou Boleslav. Na vedoucí Zlín ztrácí tři body.

Obhájce titulu poslal v 21. minutě do vedení svou premiérovou trefou v české nejvyšší soutěži Jakub Hromada a v 75. minutě pojistil hostům triumf Michal Ďuriš. V závěru už jen snížil ruský útočník Nikolaj Komličenko.

Viktoria bodovala v Liberci podeváté za sebou. Na vedoucí tým tabulky tak ztrácí tři a na druhou Spartu už jen jeden bod. Slovan má naopak na kontě po šesti kolech jen jednu výhru.

Zápas lépe začal pro Liberec. Domácí se v úvodu lépe pohybovali, vyhrávali víc soubojů a byli agresivnější, ke gólovým šancím to ale v první půli nepovedlo.

Plzeň se zpočátku nemohla dostat do tempa, v 21. minutě však z první větší možnosti udeřila. Liberecká obrana odvrátila rohový kop jen za vápno, kde si míč zpracoval Hromada a ranou k tyči otevřel skóre.

Slovan se před pauzou hnal a za vyrovnáním. Už v nastaveném čase první půle po centru do vápna po souboji s Matějů upadl Baroš, rozhodčí Julínek ale k velké nelibosti domácích penaltu neodpískal a zkušenému útočníkovi dal za protesty žlutou kartu.

Do druhého dějství už nenastoupil zraněný střelec branky Hromada a místo něj si premiéru v plzeňském dresu odbyl albánský záložník Kace. Liberec i po přestávce pokračoval v aktivní hře. V 54. minutě zahrával z výhodné pozice přímý kop Bartl, ale hostující branku překopl.

Po hodině se dostala do hry i další nová posila Viktorie útočník Poznar, gólově se však prosadil jiný z ofenzivních hráčů hostujícího celku. Kopic se šikovně uvolnil u lajny a Ďuriš zblízka pohotově usměrnil míč za Dúbravku. Vstřelil svůj druhý gól v této ligové sezoně.

Liberec ještě zdramatizoval závěr, když se v 90. minutě po Barošově přiťuknutí dočkal premiérové trefy v české lize i Komličenko. Víc už však Slovan nestihl a prohrál teprve podruhé za posledních 23 domácích ligových zápasů. V obou případech nestačil na Plzeň.

1. Fastav Zlín 8 6 2 0 17:5 20
2. FK Mladá Boleslav 8 6 1 1 16:6 19
3. FC Viktoria Plzeň 8 6 1 1 14:6 19
4. AC Sparta Praha 8 4 3 1 13:7 15
5. SK Slavia Praha 7 3 3 1 12:8 12
6. Dukla Praha 8 3 2 3 15:11 11
7. MFK Karviná 7 3 1 3 11:13 10
8. FC Hradec Králové 8 3 1 4 8:10 10