Liberec - Jihlava 2:0, vítězství dvěma góly zařídil Shala

Zdeněk Folprecht z Liberce (v modrém) si chrání balón před dotírajícím Tomášem Kučerou z Jihlavy | foto: Ota Bartovský, MAFRA

16 2016
Liberečtí fotbalisté vyhráli ve 25. kole nad Jihlavou 2:0. Oba góly vstřelil už v prvním poločase albánský záložník Herolind Shala, jehož tým díky vítězství odskočil na pohárových příčkách páté Slavii.

„Troufnu si říct, že jsme vyhráli zaslouženě. Po prvním gólu, který soupeře otevřel, jsme hráli po zbytek utkání velmi dobře. Po dlouhé době jsme měli utkání pevně v rukou,“ uvedl liberecký trenér Jindřich Trpišovský.

Liberec byl proti Jihlavě od začátku aktivnější. Do první šance se však dostal až ve 27. minutě, kdy Vůch sklepl míč pro Folprechta. Ten však zamířil těsně vedle branky a nenavázal na svůj premiérový ligový gól z minulého kola.

Ve 34. minutě už se domácí dostali do vedení. Breite ve středu pole elegantně patičkou přiťukl Shalovi, ten obešel tři protihráče a přesnou střelou k tyči z hranice vápna zaznamenal svůj pátý gól v ligové sezoně.

Šestý na sebe nenechal dlouho čekat. Za deset minut Shalu vysunul Vůch a albánský záložník propálil brankáře Hanuše střelou mezi nohy.

Jihlava zahrozila až těsně před přestávkou, kdy Urdinov křížnou střelou minul.

Čtyři minuty po pauze přihrál Bakoš, který v pátek oslavil 33. narozeniny, aktivnímu Vůchovi, ale ten z úhlu Hanuše nepřekonal.

Hostující kouč Hipp po hodině hry poslal na trávník čerstvé Nerada s Voltrem a první z náhradníků hned protáhl domácího gólmana Koubka dalekonosnou střelou.

Jinak však hosté na zvrat ve vývoji neměli a mohli být rádi, že nedostali třetí branku. Bakošova tečovaná střela ze 79. minuty skončila na tyči a následná dorážka střídajícího Pulkraba do sítě neplatila, protože pomezní rozhodčí odmával ofsajd.

V první minutě nastavení pak zahodil vyloženou šancí rovněž střídající liberecký hráč Jefremov.