Letenští náskok neudrželi a mají už čtvrtou remízu: Olomouc - Sparta 1:1

31 2009
Čtvrtý nerozhodný výsledek ze šesti ligových zápasu uhrála fotbalová Sparta. V utkání šestého kola remizovala v Olomouci 1:1. Český vicemistr sice vedl po trefě stopera Hubníka, jenž na Hané hrával. Za domácí vyrovnal v druhé půlí střídající Ordoš čtyři minuty po příchodu na trávník.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Jeli jsme tady zvítězit, je to pro nás ztráta," konstatoval sparťanský trenér Jozef Chovanec.

I ambiciózní Olomouc by potřebovala vyhrát: bez vítězství je už pět kol.

Hosté v úvodu dominovali ve středu pole. Ničili tam útočné akce domácích a sami odtud vyráželi k nebezpečným kontrům.

Na defenzivu Sigmy platily především dlouhé míče za obranu, které Spartě jen v úvodní čtvrthodině vynesly tři zajímavé situace.

Škerle dvakrát stačil uhasit v pokutovém území požár před napřahujícím Wilfriedem i Vackem, jednou mohl Wilfried spílat jen vlastní zbrklosti, když v 15. minutě z malého vápna levou nohou špatně vystřelil a netrefil branku.

Olomouc - Sparta: Hořava, Petr a Hubník

Nebezpečnější Pražané na vedoucí gól přesto nečekali dlouho. K hořkosti Olomouckých ho v 24. minutě dosáhla jejich bývalá opora Hubník, který byl nejdřív u Zemanova přímého volného kopu a z malého čtverce nedal hlavou Drobiszovi šanci.

"Prvních dvacet třicet minut jsme nehráli to, co jsme chtěli. Viděli jsme, že Sparta má přehuštěný střed hřiště, přitom jsme hráli krátkou rozehrávku a nepřesnými přihrávkami na obsazené hráče nabídli soupeři brejkové situace. Doplatili jsme na to i gólem," uvedl domácí kouč Zdeněk Psotka.

Podívejte se na góly ze zápasu

Teprve pak vyšel přímočarý atak také domácím. Drobiszův výkop propadl až k Petrovi, který neváhal s okamžitou střelou a Blažek se musel hodně natáhnout.

"Nejlépe" se však mezi sparťany v 42. minutě prokličkoval jeden z místních fanoušků, který vtrhl na hřiště a pořadatelská služba ho dopadla až pod hostujícím sektorem, kde příznivcům pražského klubu hrozil pěstí.

Olomouc - Sparta: Pořadatelé zneškodňují výtržníka

Komická vložka nevyprovokovala tábor sparťanů k žádné násilné odvetě a Andrův stadion tak vzápětí zašuměl zklamáním, když Kaščákova rána z velké dálky proklouzla Blažkovi, ale skončila těsně vedle tyče.

Blízko vyrovnání se hned zkraje druhé půle ocitl Dreksa, ale Otepkův centr poslal z výskoku hlavou kousek vedle pravé tyče. Náznaky olomouckého tlaku pak rozkouskovala častá přerušení. Po rozhárané dvacetiminutovce ale vdechlo Sigmě život dvojí střídání.

Domácí ofenzivu rozhýbali Janotka s Ordošem, který už po třech minutách na trávníku po Šultesově narážečce umístěnou ranou z 20 metrů obstřelil Blažka a vyrovnal.

"První byl mnohem lepší. Byli jsme od začátku agresivní a aktivní ve středu pole, druhý poločas bohužel přinesl opak. Atributy, které zdobily nás, převzal soupeř. Získal většinu míčů a převaha se překlopila na jeho stranu. Předčil nás. S druhou půlí spokojeni být nemůžeme," řekl Chovanec.

Hanáci ještě v závěru dali několika chybami v obraně i uprostřed hřiště body všanc, hosté je však odmítli. Výhru mohl na stranu Sparty v 84. minutě strhnout Wilfried, křížnou hlavičkou však těsně minul.