Že mám rekord? Aha, divil se Lafata. Skóroval v osmém zápase za sebou

14 2015
Ta otázka ho zaskočila. „Jaký rekord?“ divil se kapitán sparťanských fotbalistů David Lafata. Po utkání v Jablonci (1:1) netušil, že se stal první hráčem v české lize, který vstřelil gól v osmi zápasech za sebou.

Lafata skóroval v každém z pěti letošních ligových duelů, v nichž nastoupil. V Boleslavi se trefil dokonce dvakrát. A k tomu skóroval i ve třech posledních utkáních minulého ročníku.

Že vytvořil rekord a nevěděl o tom, nepřekvapuje. Když na jaře vstřelil 150. gól v české lize, jen se usmál a lhostejným hlasem říkal. „Ani jsem o tom nevěděl.“ Góly mu jistě dělají radost, ale možná i proto, že jich dává tolik, je nijak extra neprožívá.

Souboj v Jablonci prožívá, strávil tu s přestávkami pět a půl roku. „Pořád je to pro mě speciální zápas.“ Lidi ho tu milovali, teď mu fanoušci nadávají, protože v lednu 2013 přestoupil do Sparty. „Nadávky neřeším, tady jsem si už zvykl,“ prohodil.

V minulém ročníku dal Jablonci dva góly na Letné, v předminulém jeden na hřišti soupeře. Pokaždé to přineslo výhru, jeho nedělní trefa však jen remízu 1:1.

„Když už jsme vedli, tak nás mrzí, že jsme o náskok přišli. Ale podle průběhu zápasu je remíza spravedlivá,“ říkal Lafata.

Nebyl moc vidět, ale v 75. minutě byl první u Dočkalova centru a poslal Spartu do vedení. Jedna šance, jeden gól. „Od Bořka jsem dostal dobrý centr a povedlo se mi to tam dát.“

Jak bylo řečeno, v každém z osmi posledních zápasů, v nichž nastoupil, skóroval. „Gól mě těší a třeba i ten bod bude v konečném účtování dobrý. Byl to klasický zápas o jednom gólu. Věřil jsem, že to udržíme. Bohužel.“