12 2016
Před deseti lety se stal mistrem Evropy v kategorii do sedmnácti let a byla před ním velká fotbalová budoucnost. V sedmadvaceti však Jan Hable ukončil profesionální kariéru. Po štacích ve Fiorentině nebo Ostravě zamířil hradecký odchovanec do Náchoda, kterému ve 24. kole přeboru Královéhradeckého kraje pomohl k výhře 5:0. Podívejte se na video.

Platil za velký talent českého fotbalu, což po úspěchu na zmíněném evropském šampionátu vycítila italská Fiorentina, která Hableho koupila v roce 2007. Do jejího prvního týmu se ale neprosadil, putoval po hostováních, zahrál si i v Řecku a potichu se vrátil do Hradce Králové, kde ale kvůli zdravotním problémům v roce 2016 skončil (více informací zde).

Z profesionála se stal amatérem a kope za Náchod, kde zároveň i podniká. Právě druhému celku tabulky pomohl k jednoznačnému vítězství 5:0 na hřišti Dobrušky. Hable v 90. minutě hlavičkou po centru z pravé strany uzavíral skóre.

Náchodští předtím utkání jednoznačně ovládali. Hned v úvodu šli do vedení díky zásahu Marka Bricha, ovšem další trefu do poločasové přestávky přidat nezvládli, proti byl brankář domácích.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Aktivní Tomáš Petr, který přihrával na první gól, otevřel brankový účet druhé půle a podílel se i na třetí trefě utkání - jeho střelu dorazil do prázdné sítě Brich. Náchod zpečetil jasné vítězství v závěru zápasu, jeden ze dvou zásahů zařídil Hable. V čele tabulky zůstávají Kratonohy se čtyřbodovým náskokem.

Výsledky 24. kola: Jičín - RMSK Cidlina 2:1 (1:1), Dobruška - Náchod 0:5 (0:1), Nové Město - Rychnov n. K. 2:1 (1:1), Kratonohy - Vysoká 2:0 (0:0), Č. Kostelec - Slavia HK 0:2 (0:0), Provodov - Kostelec n/O. 2:1 (0:1), Broumov - Chlumec n. C. 2:3 (0:1), Týniště n.O. - Trutnov B 4:1 (2:0).