Kouřící kanystr připravil OFK Bělehrad o výhru

24 2003
Nyon - Kdo bude soupeřem fotbalistů Starého Města ve druhém kole Intertoto Cupu? Po víkendu se zdálo zřejmé, že to budou fotbalisté OFK Bělehrad, kteří o víkendu vysoko porazili estonský tým JK Trans Narva. Jenomže o svou výhru přišli u zeleného stolu. Evropská fotbalová unie totiž potrestala srbskočernohorský klub za incident s kouřícím kanystrem benzínu, kvůli němuž byl sobotní zápas na 80 minut přerušen, pokutou 6535 švýcarských franků a Narvě přisoudila kontumační výhru 3:0. Odveta se hraje o víkendu.

Rozhodčí zastavil hru poté, co do prázdného sektoru v hledišti za brankou estonského mužstva přilétl kouřící kanystr s benzinem. Skotský sudí Ian Brines vyzval ve 20. minutě hráče i členy realizačních týmů, aby odešli do šaten. Zápas se dohrál až po velké přestávce.

Estonci podali proti průběhu utkání protest, protože několik hráčů Narvy pak údajně trpělo dýchacími problémy. Jeden z nich byl prý dokonce převezen v poločase do nemocnice.

Podle vyjádření zástupců OFK někdo hodil kanystr na stadion z venku a ten prý dopadl 40 metrů od branky. Tvrzení hostů o dýchacích problémech způsobených dýmem jsou prý bezdůvodné.

Hostitelé odmítli odpovědnost za incident s tím, že dodrželi všechna bezpečnostní opatření.