Tomáš Ujfaluši (vpravo) v jednom ze svých prvních zápasů za Atlético Madrid....

Tomáš Ujfaluši (vpravo) v jednom ze svých prvních zápasů za Atlético Madrid. Raduje se z gólu Sergia Agüera (uprostřed), vlevo Simao. | foto: Reuters

Kluž dobyla v Lize mistrů Řím, Čech, Ujfaluši i Hübschman slavili výhry

• 37
Senzační vstup do Ligy mistrů se povedl fotbalistům rumunské Kluže, kteří vyhráli na hřišti AS Řím 2:1. Z výhry se radovalo i trio českých krajánků.

Petr Čech udržel čisté konto a jeho Chelsea porazila Bordeaux 4:0. Tomáš Ujfaluši se v dresu Atlétika Madrid radoval z výhry 3:0 v Eindhovenu, Šachtar Doněck s Tomášem Hübschmanem vyhrál 2:1 v Basileji.

Dařilo se španělským klubům. Barcelona podle předpokladů přehrála
Sporting Lisabon, Atlético Madrid připravilo v Eindhovenu domácímu PSV hořký večer, když jej porazilo vysoko 3:0.

V Nizozemsku padl úvodní gól letošního ročníku prestižní soutěže, o který se v deváté minutě zápasu postaral Agüero. Jeden z pilířů zlaté Argentiny na loňském mistrovství světa hráčů do 20 let přidal do poločasu ještě druhou branku, třetí gól týmu českého obránce Tomáše Ujfalušiho vstřelil v 54. minutě Maniche.

Kyperská Famagusta uhrála v Brémách bezbrankovou remízu a rumunská Kluž dokonce bodovala naplno. Na hřišti AS Řím sice prohrávala po gólu Panucciho, ale dvě branky Argentince Juana Culia přinesly obrat.

V Marseille došlo k repríze loňského souboje s Liverpoolem. Tradice
vítězství hostujících týmů zůstala zachována, za tři body může Liverpool
děkovat hlavně dvěma gólů kapitána Gerrarda.

Uspěl i další favorit Inter Milán, pětistým gólem v evropských pohárech mužstva rozhodl o výhře v Aténách nad přemožitelem pražské Sparty z předkola Panathinaikosem Mancini, pojistku přidal Adriano.

VÝSLEDKY

Skupina A:
AS Řím - Kluž 1:2 (1:1)
17. Panucci - 27. a 49. Juan Culio. Rozhodčí: Baskakov (Rus.). Diváci: 25 000.

Chelsea - Girondins Bordeaux 4:0 (2:0)
14. Lampard, 30. J. Cole, 82. Malouda, 90.+2 Anelka. Rozhodčí: Vinck (Niz.). Diváci: 39 600.

Skupina B:
Panathinaikos Atény - Inter Milán 0:2 (0:1)
27. Mancini, 85. Adriano. Rozhodčí: Gonález (Šp.). Diváci: 66 000.

Werder Brémy - Anorthosis Famagusta 0:0
Rozhodčí:
Thomson (Skot.). Diváci: 34 690.

Skupina C:
FC Basilej - Šachtar Doněck 1:2 (0:2)
90.+3 Abraham - 25. Fernandinho, 45.+1 Jadson. Rozhodčí: Hauge (Nor.). Diváci: 34 800.

FC Barcelona - Sporting Lisabon 3:1 (1:0)