Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kluby měly přednost, teď to bude naopak

25 2001
P r a h a - Jen osm hráčů z devatenácti nominovaných přišlo dnes dopoledne na pražský sraz fotbalové reprezentace, další by se měli do přípravy na středeční zápas v Makedonii zapojit později. "Předem jsme počítali s tím, že dorazí jen těchto osm, další jsou kvůli klubovým povinnostem zatím omluveni," řekl trenér Jozef Chovanec, který na odpoledne namísto tréninku naplánoval pouze rehabilitaci. Naostro tak odstartuje soustředění až v pondělí, na kdy ohlásili příjezd poslední dva nominovaní hráči, útočníci Lokvenc a Šmicer. V úterý odletí mužstvo do dějiště zápasu, makedonské metropole Skopje, a to už trenér Chovanec nebude klubům v ničem ustupovat. Atmosféru srazu si prohlédnete pod ikonou video.Dále čtěte: Votava už reprezentační výstroj rozdal

V hotelu Praha to dlouho vypadalo jako na konferenci pro členy realizačních týmů: vedoucí mužstva, tiskový mluvčí, čtyři trenéři, tři maséři, dva lékaři a stejný počet kustodů, jen fotbalistů se nedostávalo. "Chceme dobře vycházet s kluby, kde reprezentanti působí, a tak jsme souhlasili s tím, aby nastoupili i do nedělních zápasů," řekl vedoucí národního mužstva Jaroslav Dudl.

Odsouhlasil i dva pondělní příjezdy. "Kvůli Šmicrovi volal přímo trenér Houlier, Liverpool dnes hraje v Cardiffu finále Ligového poháru, a on nás žádal, aby Vláďa mohl cestovat až prvním pondělním spojem. Přiznal, že by rád měl hráče i na společenském večeru po finále, a my jsme souhlasili," řekl Dudl.

Včas dorazili po sobotních ligových zápasech Rosický a Týce z Votavou z Německa, další pětice měla o víkendu volno: Vlček ze Standardu Lutych, Bejbl z Lensu a hráči domácích klubů Kuka, Novotný a Jarošík.

Nehledě na počasí, většina hráčů z Německa cestovala auty. "Jen mladý Rosický poslechl naše doporučení a letěl, starší hráči si nenechali poradit," krčil rameny Jaroslav Dudl. Týce s Votavou v sobotu hráli bundesligu ve Freiburgu, s mužstvem jeli pět hodin autobusem do Mnichova, kde přesedli do osobních vozů a další tři a půl hodiny byli na cestě do Prahy. Byli tu ve tři ráno a před srazem stihli ve svých pražských bytech ještě něco naspat.

V době, když usínali, Rosický už pomalu vstával. Z Dortmundu totiž odlétal po šesté hodině ráno. "Látal ze Schalke a trojice hráčů Hamburku Fukal, Heinz a Ujfaluši sedí v autech a míří do Prahy," hlásil vedoucí mužstva krátce před polednem. Čekalo se také na Maiera, Srníčka a Kollera. Římané Poborský s Nedvědem přiletí do Prahy těsně před půlnocí.

Nyní se situace obrátí a kluby budou muset respektovat zájmy národního týmu. Už dva dny po utkání v Makedonii hrají své ligové zápasy Dortmund a Slavia, ale trenér Chovanec nemíní Rosického či Kuku z tohoto důvodu v středu šetřit. "V klubech vědí, že by s takovou žádostí u mě nepochodili, a tak se na nás ani nikdo neobracel," řekl Chovanec.

"Garantujeme klubům, že hráči budou ve středu v noci v Praze a hned prvními čtvrtečními letadly odletí za svými mužstvy," doplňuje Dudl. Pro některé velkokluby to je málo, a raději pošlou pro hráče zvláštní letadla. Ze Skopje takto poletí Rosický do Dortmundu a Nedvěd s Poborským za spoluhráči z Lazia Řím.

Pavel Kuka odpovídá novinářům v Praze na srazu fotbalové reprezentace před přípravným utkáním s Makedonií

Tomáš Rosický byl centrem pozornosti novinářů při pražském srazu fotbalových reprezentantů, kteří se chystají na přípravný zápas s Makedonií ve SkopjeAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze