Klub z Hané potvrdil skvělou formu: Olomouc - České Budějovice 2:0

1 2009
Fotbalisté Olomouce potvrdili skvělou formu z posledních dnů a novému budějovickému kouči Šilhavému připravili první porážku. Ve 13. kole Gambrinus ligy se trefili útočníci Ordoš a Hubník.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Olomouc vyhrála potřetí za sebou a navázala na triumfy nad Brnem (5:0) a na Slavii (2:1).

"Chtěli jsme potvrdit dobré výsledky a hlavně odpoutat se od konce tabulky, kde s námi právě Budějovice byly. V první půli to bylo dobré, chodili jsme aktivně a důrazně do koncovky, ale druhý gól jsme přidali až na začátku druhé půle," řekl Psotka.

Budějovičtí padli po dvou bezbrankových remízách na Spartě a s Plzní, u kterých už byl trenér Jaroslav Šilhavý.

"Sigma potvrdila stoupající formu. V první půli jsme se snažili hrát odvážně, ale nestačilo to. Ve druhé půli jsme dostali gól hned na začátku. Snad jsme byli ještě v kabině. Pak už si to domácí vzít nenechali," řekl Šilhavý.

Hanáci nastoupili ve stejně ofenzivní sestavě jako proti Brnu, jemuž v předchozím domácím zápase nasázeli pět branek. Hostům chyběli zkušení stopeři Hunal s Horejšem. O první vzruch se postaral ranou zpoza šestnáctky domácí Hořava a jeho přízemní dělovku vytáhl Kučera konečky prstů na roh.

Dobývání českobudějovické branky trvalo 22 minut. Klíč našel nejlepší olomoucký střelec Ordoš, který hlavou proměnil Petrův centr ve svůj pátý gól v této sezoně. V další šanci se po centru Janotky nedomluvili Ordoš s Hořavou.

Tlak Sigmy sílil a ve 34. minutě vyrazil Hubníkovu hlavičku s námahou Kučera, místo dorážky Rossi z hranice šestnáctky placírkou přestřelil.

V poslední minutě první půle pak předvedl parádní kličku se zakončením Šultes, stejně výborný byl však i brankář Kučera, jasně nejlepší hráč hostí.

Druhá půle začala opět tlakem Olomouce a odměna přišla velmi brzy. Šultes vletěl odvážně do souboje s obranou Dynama, míč se odrazil k volnému Hubníkovi a ten ho uklidil do prázdné branky.

Hosté poprvé pořádně ohrozili Lovásika v brance až po hodině hry. Hudson však nemířil mezi tyče. Trenér Šilhavý se snažil oživit hru svých svěřenců dvěma střídáními, ale Sigma držela otěže pevně ve svých rukách a neustále se hrálo převážně na její útočné polovině.

Až v 74. minutě se prosadil při útočné standardní situaci střídající Sedláček. Lovásik však proti jeho hlavičce zasahovat nemusel. Na druhé straně pak vystrašil přízemní dělovkou Kučeru agilní Šultes.

V poslední pětiminutovce měli hosté optickou převahu, vyloženou šanci si však nevypracovali. Byli to naopak domácí, kteří mohli přidat třetí gól.

Štěpánova rána však šla vedle a Šultesův střílený centr nestačil uklidit do branky Ordoš.

Olomouc 2:0 (1:0) Č. Budějovice