Kladno si stěžuje na sudího, který tým poškodil v duelu s Boleslaví

Kladno: smutek - Fotbalisté Kladna po inkasovaném gólu klopí oči. | foto:  Radek Cihla, MAFRA

11 2009
Vedení fotbalistů Kladna podává oficiální protest proti výkonu asistenta rozhodčího. Gustav Santarius v pondělní dohrávce 3. kola proti Mladé Boleslavi zastavil útočníka Tomáše Klinku v jasné šanci pro domnělý ofsajd.

Santarius kladenské mužstvo poškodil v 9. minutě za stavu 1:0. Klinka si naběhl na kolmici mezi boleslavské stopery a běžel sám na branku, ale pomezní zvedl praporek a hlavní Jech to odpískal.

"Fanoušci na stadionu i celá republika v televizi viděli, že o ofsajd nešlo. Za stavu jedna nula jsme tak mohli jít do dvougólového vedení. Rozhodčí touto chybou zápas výrazně ovlivnil," řekl ředitel kladenského klubu Eduard Novák.

Hosté se ještě do poločasu zlepšili, dvěma góly skóre otočili a po přestávce přidali třetí gól. Nakonec zvítězili 3:1 a jsou v čele tabulky. Kladno je s jedním bodem třetí od konce.

1. FC Viktoria Plzeň 3 3 0 0 6:0 9
2. SK Slavia Praha 3 2 1 0 3:0 7
3. SK Sigma Olomouc 3 2 0 1 4:3 6
4. 1. FC Slovácko 3 1 2 0 6:3 5
5. Bohemians Praha 1905 3 1 2 0 3:2 5
AC Sparta Praha 3 1 2 0 3:2 5
7. MFK Karviná 3 1 1 1 4:3 4
FK Teplice 3 1 1 1 4:3 4