Rusko
Šance Spartaku Moskva na zisk mistrovského titulu se značně zmenšila po porážce 1:2 v Samaře. V základních sestavách se objevili domácí hráči Jiří Jarošík, Jan Koller i kapitán Spartaku Martin Jiránek a všichni odehráli celý zápas.
Už po čtvrthodině měla Křídla sovětů dvoubrankový náskok, o který se ale přičinili především sami hosté. Rakušan Stranzl, bránící Kollera, si dal v 11. minutě čistý vlastní gól, krátce nato si po dalším trestném kopu srazil míč do sítě i brankář Moskvanů Džanajev. Tato branka však byla nakonec připsána Bobjorovi.
Spartak snížil až v nastaveném čase druhé půle, kdy se trefil brazilský záložník Alex.
První Kazaň naopak vyhrála. Úřadující šampioni zvítězili 2:0 na hřišti CSKA Moskva, kterému kvůli disciplinárnímu trestu za žluté karty chyběl český útočník Tomáš Necid.
Kazaň využila sobotní porážky druhého Spartaku Moskva a titul může obhájit už v příštím zápase, v němž přivítá 21. listopadu svého předchůdce na trůnu Zenit Petrohrad.
O vítězství Rubinu rozhodli v druhém poločase Argentinec
Domínguez a Bucharov, kteří se dělí s 16 góly o druhé místo v ligové tabulce střelců.
Vítězství 2:1 v Rostově na Donu vychytal Saturnu Moskevská oblast český gólman Antonín Kinský.
V posledním kole druhé ligy si zajistili postup do nejvyšší soutěže
fotbalisté dagestánského klubu Anži Machačkala a Sibir Novosibirsk, který má na soupisce i dva české fotbalisty Tomáše Vychodila a Martina Horáka.
Výsledky 28. kola: Chimki - Tomsk 1:3, Rostov na Donu - Saturn MO 1:2, Samara - Spartak Moskva 2:1, Krasnodar - FK Moskva 3:3, CSKA Moskva - Kazaň 0:2, Nalčik - Dynamo Moskva 2:4, Petrohrad - Groznyj 2:0, Lokomotiv Moskva - Perm 1:0.
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Kazaň | 28 | 18 | 5 | 5 | 59:21 | 59 |
2. | Spartak Moskva | 28 | 17 | 4 | 7 | 58:28 | 55 |
3. | Petrohrad | 28 | 14 | 8 | 6 | 46:26 | 50 |
4. | FK Moskva | 28 | 13 | 9 | 6 | 38:24 | 48 |
5. | Lokomotiv Moskva | 28 | 13 | 9 | 6 | 38:29 | 48 |
6. | CSKA Moskva | 28 | 14 | 4 | 10 | 42:28 | 46 |
7. | Saturn MO | 28 | 12 | 6 | 10 | 35:37 | 42 |
8. | Dynamo Moskva | 28 | 11 | 6 | 11 | 29:34 | 39 |
9. | Samara | 28 | 10 | 6 | 12 | 30:36 | 36 |
10. | Tomsk | 28 | 9 | 8 | 11 | 26:37 | 35 |
11. | Groznyj | 28 | 9 | 6 | 13 | 31:43 | 33 |
12. | Rostov na Donu | 28 | 7 | 10 | 11 | 26:36 | 31 |
13. | Nalčik | 28 | 6 | 11 | 11 | 30:31 | 29 |
14. | Perm | 28 | 7 | 8 | 13 | 24:36 | 29 |
15. | Krasnodar | 28 | 5 | 10 | 13 | 22:48 | 25 |
16. | Chimki | 28 | 2 | 4 | 22 | 19:59 | 10 |
Turecko
Výsledek 12. kola: Bursaspor - Genclerbirligi 1:2, Büyüksehir - Antalyaspor 1:0, Trabzonspor - Besiktas 0:2, Ankaragücü - Kasimpasa 2:2, Eskisehirspor - Denizlispor 2:0, Manisaspor -
Gaziantepspor 0:3, Sivasspor - Kayserispor 2:4, Diyarbakirspor -
Galatasaray 1:2.
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Fenerbahce | 12 | 10 | 1 | 1 | 25:7 | 31 |
2. | Galatasaray | 12 | 9 | 1 | 2 | 30:16 | 28 |
3. | Besiktas | 12 | 7 | 3 | 2 | 13:6 | 24 |
4. | Bursaspor | 12 | 7 | 2 | 3 | 26:12 | 23 |
5. | Kayserispor | 12 | 6 | 4 | 2 | 19:10 | 22 |
6. | Büyüksehir | 12 | 6 | 3 | 3 | 14:18 | 21 |
7. | Eskisehirspor | 12 | 5 | 5 | 2 | 17:11 | 20 |
8. | Genclerbirligi | 12 | 5 | 4 | 3 | 17:12 | 19 |
9. | Trabzonspor | 12 | 5 | 3 | 4 | 23:16 | 18 |
10. | Gaziantepspor | 12 | 5 | 3 | 4 | 17:15 | 18 |
11. | Antalyaspor | 12 | 5 | 1 | 6 | 16:15 | 16 |
12. | Ankaragücü | 12 | 3 | 4 | 5 | 17:16 | 13 |
13. | Manisaspor | 12 | 3 | 4 | 5 | 10:13 | 13 |
14. | Diyarbakirspor | 12 | 3 | 3 | 6 | 12:21 | 12 |
15. | Kasimpasa | 12 | 2 | 3 | 7 | 13:21 | 9 |
16. | Sivasspor | 12 | 2 | 1 | 9 | 11:23 | 7 |
17. | Denizlispor | 12 | 1 | 3 | 8 | 9:21 | 6 |
18. | Ankaraspor | 12 | 0 | 0 | 12 | 0:36 | 0 |
Poznámka: Ankaraspor byl vyloučen ze soutěže, jeho zápasy byly kontumovány.
Nizozemsko
Český reprezentant Michal Papadopulos znovu potvrdil střeleckou formu. V 13. kole pomohl Heerenveenu dvěma góly k výhře nad Utrechtem 3:2. V 68. a 78. minutě zvýšil na průběžných 3:0, ale domácí v závěru snížili.
Papadopulos si připsal už šestý gól z posledních tří zápasů a osmý zásah v uplynulých sedmi duelech.
Papadopulos hrál celý zápas, 81 minut strávil v dresu Heerenveenu další český reprezentant Michal Švec. Za soupeře hrál do 78. minuty Jacob Lensky, Kanaďan, který by se díky českému pasu mohl objevit v českém národním týmu do 21 let.
Především kvůli němu byl v hledišti stadionu v Utrechtu pozorovatel z Českomoravského fotbalového svazu.
Hráči PSV Eindhoven snadno porazili Haag na jeho hřišti 5:1. Zasloužil se o to především švédský ofenzivní záložník Ola Toivonen, který vstřelil čtyři góly. Eindhoven přivítá 3. prosince pražskou Spartu ve svém předposledním utkání skupiny K Evropské ligy, v němž si vítěz zajistí postup.
Trenér Eindhovenu Fred Rutten nasadil sestavu: Isaksson - Manolev (68. Marcellis), Rodríguez, Salcido, Pieters (62. Reis) - Bakkal, Engelaar, Afellay - Toivonen, Lazovič (73. Amrabat), Dzsudzsák.
Výsledek 13. kola: Groningen - Almelo 4:1, Breda - Tilburg 4:0, Alkmaar - Feyenoord Rotterdam 1:1, Haag - PSV Eindhoven 1:5, Utrecht - Heerenveen 2:3 (dva góly hostů Papadopulos), Twente Enschede - Ajax Amsterodam 1:0.
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Twente Enschede | 13 | 11 | 2 | 0 | 27:10 | 35 |
2. | PSV Eindhoven | 13 | 10 | 3 | 0 | 33:11 | 33 |
3. | Ajax Amsterodam | 13 | 9 | 2 | 2 | 40:11 | 29 |
4. | Feyenoord Rotterdam | 13 | 7 | 3 | 3 | 21:14 | 24 |
5. | Utrecht | 13 | 6 | 4 | 3 | 16:13 | 22 |
6. | Breda | 13 | 6 | 2 | 5 | 17:17 | 20 |
7. | Almelo | 13 | 6 | 2 | 5 | 15:16 | 20 |
8. | Alkmaar | 13 | 6 | 1 | 6 | 22:16 | 19 |
9. | Sparta Rotterdam | 13 | 5 | 2 | 6 | 12:17 | 17 |
10. | Arnhem | 13 | 4 | 2 | 7 | 15:21 | 14 |
11. | Heerenveen | 13 | 4 | 2 | 7 | 12:19 | 14 |
12. | Groningen | 13 | 3 | 4 | 6 | 12:18 | 13 |
13. | Tilburg | 13 | 4 | 1 | 8 | 16:24 | 13 |
14. | Roda Kerkrade | 13 | 3 | 4 | 6 | 15:24 | 13 |
15. | Haag | 13 | 3 | 3 | 7 | 15:24 | 12 |
16. | Venlo | 13 | 1 | 8 | 4 | 15:22 | 11 |
17. | Nijmegen | 13 | 2 | 5 | 6 | 11:19 | 11 |
18. | Waalwijk | 13 | 2 | 0 | 11 | 8:26 | 6 |
Belgie
Český obránce Ondřej Mazuch gólem pomohl Anderlechtu k výhře 2:0 v utkání 14. kola na hřišti Genku. Pro stopera české reprezentace do 21 let to byl druhý gól v letošní sezoně, předtím v sedmém kole zajistil remízu s Gentem.
Bývalý brněnský obránce brankou jen korunoval to, že se natrvalo prosadil do sestavy Anderlechtu. Vedle poctivé práce v defenzivě přidal i bonus směrem dopředu. Ve 24. minutě šel na rohový kop a po střele spoluhráče do břevna doklepl míč do branky.
Nasměroval tak svůj tým za výhrou, kterou v poslední minutě ještě potvrdil Losada.
Výsledek 14. kola: Charleroi - Gent 0:2, Beerschot - St. Truiden 4:1, Cercle Bruggy - Westerlo 2:1, Lokeren - Kortrijk 0:0, Mechelen - Mouscron 0:1, Roeselare - Waregem 2:0, Genk - Anderlecht 0:2 (vítězný gól hostů Mazuch), Standard Lutych - FC Bruggy 3:1.
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Anderlecht | 14 | 10 | 2 | 2 | 26:11 | 32 |
2. | FC Bruggy | 14 | 9 | 3 | 2 | 29:18 | 30 |
3. | Standard Lutych | 14 | 6 | 7 | 1 | 24:12 | 25 |
4. | Beerschot | 14 | 7 | 3 | 4 | 20:18 | 24 |
5. | Gent | 14 | 6 | 3 | 5 | 23:16 | 21 |
6. | Mechelen | 14 | 7 | 0 | 7 | 19:20 | 21 |
7. | Waregem | 14 | 5 | 5 | 4 | 23:21 | 20 |
8. | Kortrijk | 14 | 4 | 6 | 4 | 16:15 | 18 |
9. | Genk | 14 | 4 | 5 | 5 | 18:17 | 17 |
10. | St. Truiden | 14 | 5 | 2 | 7 | 17:22 | 17 |
11. | Cercle Bruggy | 14 | 4 | 4 | 6 | 21:22 | 16 |
12. | Westerlo | 14 | 4 | 3 | 7 | 16:24 | 15 |
13. | Mouscron | 14 | 3 | 5 | 6 | 14:20 | 14 |
14. | Charleroi | 14 | 3 | 5 | 6 | 16:25 | 14 |
15. | Lokeren | 14 | 3 | 3 | 8 | 16:24 | 12 |
16. | Roeselare | 14 | 2 | 4 | 8 | 18:31 | 10 |
Skotsko
Výsledky 11. kola: Heart of Midlothian - Hibernian 0:0, Aberdeen - St. Johnstone 2:1, Glasgow Rangers - St. Mirren 2:1, Hamilton - Motherwell 2:2, Kilmarnock - Dundee United 0:2, Falkirk - Celtic Glasgow 3:3.
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Celtic Glasgow | 11 | 7 | 3 | 1 | 23:11 | 24 |
2. | Glasgow Rangers | 10 | 6 | 4 | 0 | 17:7 | 22 |
3. | Hibernian | 11 | 6 | 3 | 2 | 16:8 | 21 |
4. | Dundee United | 10 | 5 | 4 | 1 | 14:7 | 19 |
5. | Motherwell | 11 | 4 | 6 | 1 | 14:11 | 18 |
6. | Aberdeen | 11 | 3 | 5 | 3 | 9:10 | 14 |
7. | St. Mirren | 11 | 3 | 3 | 5 | 13:16 | 12 |
8. | Heart of Midlothian | 11 | 2 | 4 | 5 | 9:13 | 10 |
9. | St. Johnstone | 11 | 2 | 3 | 6 | 17:23 | 9 |
10. | Kilmarnock | 11 | 2 | 3 | 6 | 8:14 | 9 |
11. | Hamilton | 11 | 2 | 3 | 6 | 10:19 | 9 |
12. | Falkirk | 11 | 0 | 5 | 6 | 8:19 | 5 |
Slovensko
Výsledek 16. kola: Senica - Trnava 0:0, Banská Bystrica - Prešov 2:1 (8. a 64. z pen. Adámik - 16. Farbák), Dunajská Streda - Dubnica 1:1 (78. Koejoe - 50. Vavrík), Nitra - Petržalka 1:3 (57. Štětina - 16. Sedlák, 38. Ďurica, 80. Hodek), Slovan Bratislava - Ružomberok 0:2 (62. Lačný, 86. Pyšur z pen.), Žilina - Košice 4:1 (43. a 86. Oravec, 4. Lietava, 45. Kobylík - 20. Cicman).
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Žilina | 16 | 11 | 2 | 3 | 22:8 | 35 |
2. | Slovan Bratislava | 16 | 9 | 4 | 3 | 24:13 | 31 |
3. | Banská Bystrica | 16 | 8 | 6 | 2 | 23:12 | 30 |
4. | Nitra | 16 | 8 | 3 | 5 | 18:11 | 27 |
5. | Senica | 16 | 6 | 4 | 6 | 12:19 | 22 |
6. | Dunajská Streda | 16 | 5 | 6 | 5 | 15:15 | 21 |
7. | Ružomberok | 16 | 5 | 5 | 6 | 15:17 | 20 |
8. | Petržalka | 16 | 5 | 4 | 7 | 20:18 | 19 |
9. | Trnava | 16 | 5 | 4 | 7 | 19:19 | 19 |
10. | Prešov | 16 | 5 | 3 | 8 | 12:14 | 18 |
11. | Dubnica | 16 | 3 | 5 | 8 | 11:23 | 14 |
12. | Košice | 16 | 2 | 2 | 12 | 12:34 | 8 |
Rakousko
Výsledky 15. kola: Mattersburg - Kapfenberg 4:1, Austria Vídeň - Sturm Štýrský Hradec 1:0, Linec - Rapid Vídeň 3:3, Ried -
Klagenfurt 1:0, Salcburk - Wiener Neustadt 3:2.
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Salcburk | 15 | 9 | 4 | 2 | 34:17 | 31 |
2. | Austria Vídeň | 15 | 9 | 2 | 4 | 27:17 | 29 |
3. | Rapid Vídeň | 14 | 8 | 4 | 2 | 33:14 | 28 |
4. | Sturm Štýrský Hradec | 14 | 8 | 3 | 3 | 23:11 | 27 |
5. | Ried | 15 | 6 | 5 | 4 | 21:15 | 23 |
6. | Mattersburg | 15 | 6 | 0 | 9 | 20:29 | 18 |
7. | Linec | 15 | 4 | 4 | 7 | 36:41 | 16 |
8. | Wiener Neustadt | 15 | 4 | 3 | 8 | 21:31 | 15 |
9. | Kapfenberg | 15 | 4 | 2 | 9 | 16:29 | 14 |
10. | Klagenfurt | 15 | 1 | 3 | 11 | 13:40 | 6 |
Portugalsko
Výsledek 10. kola: Belenenses - Pacos Ferreira 0:3, Setúbal - Olhanense 0:0, Guimaraes - Braga 1:0, Leiria - Coimbra 1:1, Leixoes - Nacional Funchal 2:4, Marítimo Funchal - FC Porto 1:0, Rio Ave - Sporting Lisabon 2:2, Benfica Lisabon - Naval 1:0.
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Benfica Lisabon | 10 | 8 | 1 | 1 | 31:7 | 25 |
2. | Braga | 10 | 8 | 1 | 1 | 15:5 | 25 |
3. | FC Porto | 10 | 6 | 2 | 2 | 19:8 | 20 |
4. | Nacional Funchal | 10 | 5 | 2 | 3 | 14:17 | 17 |
5. | Marítimo Funchal | 10 | 4 | 3 | 3 | 14:11 | 15 |
6. | Rio Ave | 10 | 3 | 6 | 1 | 11:8 | 15 |
7. | Leiria | 10 | 3 | 5 | 2 | 14:9 | 14 |
8. | Sporting Lisabon | 10 | 3 | 5 | 2 | 12:10 | 14 |
9. | Pacos Ferreira | 10 | 2 | 4 | 4 | 9:11 | 10 |
10. | Guimaraes | 10 | 2 | 4 | 4 | 8:11 | 10 |
11. | Naval | 10 | 3 | 1 | 6 | 7:15 | 10 |
12. | Olhanense | 10 | 1 | 5 | 4 | 5:10 | 8 |
13. | Belenenses | 10 | 1 | 5 | 4 | 5:13 | 8 |
14. | Leixoes | 10 | 2 | 2 | 6 | 9:19 | 8 |
15. | Setúbal | 10 | 2 | 2 | 6 | 4:18 | 8 |
16. | Coimbra | 10 | 1 | 4 | 5 | 10:15 | 7 |