Karviná - Jihlava 3:0, nováček jasně vyhrál, hostům se dál nedaří

SOUBOJ O MÍČ. Petr Galuška z Karviné (vlevo) a Peter Šulek z Jihlavy. | foto: ČTK

10 2016
Zatím jen dva body za dvě remízy vybojovali v tomto ročníku fotbalové ligy hráči Jihlavy. Další nepřidali ani v zápase s Karvinou, nováčkem soutěže. Ta doma jasně zvítězila 3:0 a pokračuje v solidních výkonech.

Naplno bodovala potřetí v ročníku a poskočila na páté místo neúplné tabulky. Zato Jihlava se trápí a je předposlední.

Karviná vstoupila do utkání lépe. Ve 12. minutě se k přímému kopu postavil Budínský a díky teči ve zdi překonal gólmana Hanuše. Domácí záložník si připsal první ligový zásah v sezoně.

Hosté častěji drželi míč a vytvořili si dvě slušné šance. Zoubele ale nejprve hlavou minul a poté sám před Laštůvkou nechal slabou střelou vyniknout brankáře Karviné.

Ligový nováček ve 28. minutě opět udeřil ze standardní situace. Míč z Budínského rohu prodloužil Hošek na Janečku, který zblízka hlavičkoval přesně.

Jihlavští nedokázali skórovat ani krátce po pauze. Rabušic vystihl nepřesnou „malou domů“, běžel sám na Laštůvku, ale ten mu kličku přečetl a míč nohou vypíchnul.

Karviná po hodině hry přidala třetí branku, když povedenou kombinaci Janečky a Budínského zakončil náhradník Puchel dalším tečovaným pokusem. Při svém druhém utkání v nejvyšší soutěži Puchel oslavil premiérový gól.

Přestože se zápas už spíš jen dohrával, Vysočina v závěru ještě zahrozila, ale Štěpánkovu ránu vytěsnil bezchybný Laštůvka a Rabušic zblízka přestřelil. Jihlava tak prodloužila sérii bez ligového gólu na 353 minut. Naopak Karviná na svém stadionu získala sedm z devíti možných bodů.

Témata: Jihlava, MFK Karviná

1. Fastav Zlín 8 6 2 0 17:5 20
2. FK Mladá Boleslav 8 6 1 1 16:6 19
3. FC Viktoria Plzeň 8 6 1 1 14:6 19
4. AC Sparta Praha 7 4 3 0 13:5 15
5. Dukla Praha 8 3 2 3 15:11 11
6. MFK Karviná 7 3 1 3 11:13 10
7. FC Hradec Králové 8 3 1 4 8:10 10