Karviná - Brno 1:1, nováček překvapil favorita a získal první bod

Jaroslav Zelený z Karviné (v bílém) se snaží projít brněnskou obranou, s číslem 13 je stoper Lukáš Vraštil. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

6 2016
Karvinští fotbalisté získali po návratu do nejvyšší soutěže první bod. Ve druhém kole doma remizovali s favorizovaným Brnem 1:1. Po gólu Pavola Jurča vedli, ale Jakub Řezníček záhy vyrovnal.

Brno hrálo skoro celý druhý poločas bez vyloučeného Radka Buchty. Oslabení zvládlo bez inkasovaného gólu.

Karvinská domácí premiéra se nesla ve znamení velké opatrnosti. Nováček na vlastním trávníku nebláznil a ze zajištěné obrany se snažil vyrážet do brejků. I proto získali Brňané vcelku rychle územní převahu, která ale postrádala finální fázi.

První větší šance znamenala gól. Domácí stoper Hošek dlouhým pasem po zemi rozběhl ve 28. minutě Jurča, který si ve vápně navedl míč na střed a přízemní ranou dal už svůj třetí gól v sezoně. Navázal na úvodní dvě trefy před týdnem v Jablonci.

Hosté však z mírné převahy brzy ztrátu dorovnali. Tečovanou střelu Lutonského ještě nová karvinská posila brankář Laštůvka reflexivně vyrazil, ale na dorážku Řezníčka už byl krátký. Domácím nic nepomohly ani protesty proti ofsajdovému postavení střelce.

Brno i po gólu zůstalo iniciativnější. Litsingi se ve 42. minutě prokličkoval až před Laštůvku, který ale jeho pokus k tyči pohotově vyrazil nohou.

Kartami hned po několika sekundách druhé půle zamíchal hostující Buchta, který za nic neřešící faul na půli hřiště dostal druhou žlutou kartu a poslal soupeře do dlouhé přesilovky.

„Od třicáté minuty jsme měli větší držení míče, zaslouženě jsme vyrovnali a chystali jsme se na to, jak zápas obrátit. Bohužel to zhatil faul na půlce hřiště. Pak už jsme hráli v hlubokém bloku. Musíme být spokojeni s bodem, i když jsme měli větší ambice,“ uznal brněnský kouč Svatopluk Habanec.

Karviné zprvu hra do plných činila potíže, ale v poslední dvacetiminutovce přece jen soupeře zmáčkla a měla i šance.

Po gólu volal volej Zeleného, ale ránu zneškodnil Melichárek. Hostující brankář si poradil i s nepříjemnou střelou střídajícího Panáka. Ten se v nastavení ještě naposledy dostal do slibné gólové situace, ale moment k zakončení prováhal.

„Ve druhém poločase to hodně ovlivnilo vyloučení. Bohužel dneska za námi nešlo štěstí a neměli jsme dobré řešení situací ve vápně,“ hodnotil karvinský trenér Jozef Weber.