25 2015
Fotbalisté Ostrova jsou v životní formě. V posledních třech zápasech nastřílel druhý celek přeboru Karlovarského kraje celkem 22 gólů. Sedm z nich inkasovalo v pátém kole Královské Poříčí. V dalších dvou utkáních zvítězily FC Cheb i Citice shodně 4:1 nad Kynšperkem, respektive Loko Karlovými Vary. Na spoustu branek se podívejte ve videu.

Ostrov má díky poslední náloži po šesti zápasech 30 vstřelených branek – což jednoduchou matematikou vychází na neskutečných pět gólů na zápas.

„V posledních utkáních hrajeme útočný, kombinační fotbal, kdy se nám daří střílet v každém utkání hodně branek. Naposledy jsme zvítězili vysokým poměrem v Kynšperku (10:1), předtím doma s FC Cheb (5:0), proto jsme opět chtěli předvádět našim fanouškům fotbal, který bude plný rychlých kombinací,“ popisoval pro klubový web taktiku trenér Ostrova Ivan Filip.

A už po čtvrthodině hry Ostrov dostál slovům kouče Filipa a poprvé skóroval – hlavička Filipa Tománě znamenala vedení 1:0. Do přestávky přidali domácí ještě dvě branky. „První poločas se nám povedl podle našich představ a soupeř mohl být rád, že neobdržel více branek,“ těšilo Filipa.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Kdo čekal, že si Ostrov bude tříbrankový náskok hlídat a nepouštět se do velkých akcí, byl na omylu. Domácí zatížili hostující konto dalšími čtyřmi trefami – postupně se prosadili Ondřej Nýber, Jan Tolar, Patrik Luksch a Martin Matoušek. Na světelné tabuli v Ostrově tak znovu svítilo vysoké skóre.

Výsledky 5. kola (6. hraného): FC Cheb - Kynšperk 4:1 (1:1), Lomnice - Chodov 1:2, Citice - Loko K. Vary 4:1, Nejdek - Březová 1:2 (0:0), Ostrov - Král. Poříčí 7:0, Toužim - Mar. Lázně 0:2 (0:1), N. Sedlo - Hvězda Cheb 1:2 (1:1)