Kádr hradeckých fotbalistů je prošpikovaný posilami

Hradec Králové - Fulnek: Souboj Jiřího Poděbradského (nahoře) a Vladimíra Staše | foto: Jan Strouhal, MAFRA

15 2009
Stále máte v hlavě sestavu, se kterou hradečtí fotbalisté dokončili podzimní část druhé ligy? Raději byste ji měli zapomenout. Sice zdaleka není jisté, kdo z nováčků v nynějším kádru skutečně zasáhne do jarních odvet... avšak ve včerejším přípravném zápase proti Českým Budějovicím, se v hradeckém dresu objevilo šest buď již jistých posil nebo testovaných hráčů.

"Sestavu jsme lepili na poslední chvíli, byly to velké improvizace," smál se trenér Oldřich Machala, kterému vydržela optimistická nálada i po zápase. Hradec totiž nad prvoligovým soupeřem zvítězil 2:0.

"Nejvíc mě těší čisté konto. Naše obrana se zlepšila," narážel Machala na porážku a hlavně tři inkasované branky z úvodní přípravy proti polskému týmu Flota Swinoujscie (2:3).

Ale zpět k posilám.

Nesvadba, jenž okusil i ruskou Superligu a do Hradce přišel z Jablonce i Veselka, (povýšen z B týmu) již mají za sebou duel proti Swinoujscie. Další čtyři noví hráči ale vyběhli proti Budějovicím.

Nulu vychytal exprešovský brankář Martin Miščik, hodinu si zahráli také Michalové Skopalík a Mácha, které Hradec testuje právě z Českých Budějovic, druhý poločas se snažil záložník Tomáš Groh. "O jejich budoucnosti se rozhodne v nejbližších dnech. Ale nezklamal žádný z nich," pochvaloval si trenér.

Pro budějovické Dynamo byl včerejší zápas letošní premiérou, na kterou ale nebude vzpomínat v nejlepším.
Druholigový Hradec byl lepší. "Je to naprosto zasloužené vítězství. Kromě dvou šancí jsme další neproměnili," zamrzelo Machalu.

Skóre otevřel po půlhodině hry a po spolupráci Fischera se Slámou útočník Kaufman. Krátce po přestávce zmařil jedinou příležitost Jihočechů skluzem Vít a v 64. minutě upravil technickou střelou na konečných 2:0 Zinke.

"Byla to velmi dobrá a přínosná konfrontace mezi první a druhou ligou. A dobrý je pro nás pochopitelně i výsledek," dodal hradecký kouč, jemuž dělají starosti jen zranění hráči.

Dají se Wozniak, Rezek, Pilař a spol. brzo do pořádku?

1. Slezský FC Opava 3 2 1 0 12:5 7
2. Dynamo České Budějovice 3 2 1 0 6:3 7
FC Hradec Králové 3 2 1 0 6:3 7
4. Fotbal Třinec 3 2 0 1 3:2 6
5. Graffin Vlašim 3 2 0 1 5:5 6
6. FK Olympia Praha 3 1 2 0 5:4 5
7. Frýdek - Místek 3 1 1 1 2:2 4
8. FK Ústí nad Labem 3 1 1 1 4:6 4