Nebyli jsme dost efektivní, mrzí libereckého kouče Trpišovského

Jindřich Trpišovský na tréninku fotbalistů Liberce | foto: Ota Bartovský, MAFRA

30 2016
Po domácí prohře 1:2 s řeckým PAOK Soluň se vyhlídky fotbalistů Liberce na postup ze základní skupiny Evropské ligy komplikují. „Po dvou velice dobrých výkonech ve skupině máme jen bod, což je strašně málo,“ řekl trenér Jindřich Trpišovský. „V Baku jsme dostali gól v 94. minutě, teď jsme nezískali ani bod. Skupina je pro nás zatím hořká, zklamání obrovské.“

Nepřekvapilo vás, jak dobře hráči po viróze a karanténě v týmu zápas zvládli?
Klobouk dolů před nimi, fyzicky odvedli maximum. Museli jsme nuceně střídat, čtyři pět hráčů dohrávalo zápas s křečemi nebo v totálním vyčerpání. Na jejich pohybu bylo v závěru vidět, že víc v nich už není.

Takže prohru gólem v závěru přičítáte únavě hráčů?
To určitě ne. I když jsme třeba kvůli křečím museli střídat obránce Bartošáka a na jeho místo stáhnout Sýkoru, hlavní problém byl v efektivitě. Soupeř ve druhém poločase dvakrát vystřelil zdálky a v jediné gólové šanci nás potrestal, kdežto my měli dvě šance a trefili jen tyč.

Jak vidíte po domácí prohře postupové naděje svého týmu?
Pořád doufám, že se o postup bude hrát až do posledního kola, kdy hrajeme odvetu v Soluni. Potvrzuje se, že Fiorentina je nejkvalitnější tým ve skupině, a my teď musíme minimálně dva zápasy ze zbývajících čtyř vyhrát. Loni jsme měli nula bodů a jeli do Marseille, kde jsme vyhráli, a nakonec bylo vše jinak. Ale prohrát doma s PAOK je samozřejmě velká komplikace postupu.