27 2016
Vysoký míč si David Šmahaj z Bzence ztlumil hrudí, nechal balón jednou dopadnout a šajtlí jej vyslal nechytatelně do horního rohu branky Ráječka. Domácí záložník nádhernou ránou nastartoval vysoké vítězství lídra přeboru Jihomoravského kraje ve 27. kole soutěže. Bzenec se nakonec radoval z kanonády 8:1. Podívejte se na video.

O dalekonosné ráně, kterou David Šmahaj z Bzence v 17. minutě otevřel skóre utkání s Ráječkem, už řeč padla. O pět minut později se do úniku dostal Petr Kasala a chytrou střelou zvýšil na 2:0.

V 27. minutě centroval bzenecký Tomáš Zůbek, jenomže jeho lob tečoval jeden z hostujících obránců tak nešťastně, že míč srazil za záda bezmocného gólmana Aleše Růžičky.

Už na 5:1 upravoval v druhém poločase krásně kopnutým přímým kopem dvoubrankový střelec Šmahaj. Další z domácích střelců Libor Škodík, který skóroval z penalty, po utkání pro skolympia.cz uvedl: „Mužstvo šlape, kluci hrají výborný fotbal a po nádherných akcích dáváme hodně branek. Všichni hráči potvrdili, že jsou velmi dobří fotbalisté a že do kádru patří.“

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Bzenec nakonec Ráječko přejel jasným poměrem 8:1. K zápasu se vyjádřil i sportovní manažer hostů Marek Bláha: „Bzenec má opravdu neuvěřitelný tým. Padá jim tam všechno, v přeboru teď nemají konkurenci. Sice nám chybělo dost hráčů, ale to není omluva pro takhle vysokou prohru.“

Výsledky 27. kola (28. hraného): Novosedly - Rousínov 2:1 (1:1), Bzenec - Ráječko 8:1 (3:1), Moravská Slavia - Bosonohy 1:2 (0:1), FK Znojmo - M. Krumlov 1:4 (1:2), Vojkovice - Ivančice 1:3 (1:1), Bohunice - Mutěnice 2:1 (1:1), Lanžhot - Boskovice 3:1 (0:1), Bystrc - Sparta Brno 6:0 (3:0).

1. Slovan Bzenec 26 22 1 3 86:30 67
2. TJ Tatran Bohunice 28 19 4 5 66:23 61
3. FC Dosta Bystrc-Kníničky 28 16 4 8 66:34 52
4. FK Mutěnice 27 15 5 7 53:28 50
5. FK SK Bosonohy 28 13 6 9 47:45 45
6. SK Moravská Slavia 28 13 4 11 61:49 43
7. TJ Sokol Lanžhot 28 14 1 13 67:65 43
8. SK Olympia Ráječko 28 13 4 11 59:57 43