23 2013
Nejdřív pohotová přízemní střela k tyči, pak prudká hlavička po centru. Tak pálil někdejší ligový fotbalista Patrik Holomek v jihomoravském přeboru a svému týmu Bosonohy vystřílel první místo. Coby kanonýr však zazářil víc Jakub Fridrich z Kyjova, který dal čtyři góly. Podívejte se na video.

"Třetí zápas - třetí vítězství," hlásí pyšně klubové stránky Bosonoh. Za poslední tři body vděčí osmatřicetiletému útočníkovi, jenž v 90. letech nastoupil za Brno v patnácti zápasech nejvyšší soutěže. Bosonohy vyhrály na hřišti Rousínova 2:1.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Co Holomka tak nakoplo? "Asi ho naštval telefon jednoho reportéra, který ho označil za veterána," píše se na stránkách nynějšího lídra soutěže.

Bosonohy totiž jako jediné v úvodních třech odehraných zápasech nové sezony nezaváhaly. Před druhým Rajhradem mají náskok dvou bodů.

Ač Holomek svými zásahy táhne tým do čela, hvězdou kola vloženého patnáctého kola byl někdo jiný - o osmnáct let mladší Jakub Fridrich z Kyjova. V domácím utkání proti Znojmu stihl čtyři góly za první poločas, přesně za 34 minut.

Střílel levou nohou, pravou, předvedl i krásný oblouček, kterým přehodil brankáře hostů. Domácí první půli vyhráli dokonce 5:0! Znojmo po přestávce jen mírnilo vysokou porážku.

Pro Kyjov to bylo první vítězství v nové sezoně.

Výsledky předehrávaného 15. kola: Rousínov - Bosonohy 1:2, Kyjov - IE Znojmo 5:2, Jevišovice - Mutěnice 3:1, Sparta Brno - Ratíškovice 1:1, FC Kuřim - M. Krumlov 3:0, Ráječko - Novosedly 0:1, Bzenec - Ivančice 1:0, RAFK Rajhrad - Vojkovice 1:1.

1. FK SK Bosonohy 3 3 0 0 7:2 9
2. RAFK Rajhrad 3 2 1 0 6:1 7
3. SK Olympia Ráječko 3 2 0 1 8:3 6
4. Sokol Novosedly 3 2 0 1 4:2 6
5. FK Mutěnice 3 2 0 1 6:5 6
6. Sokol Jevišovice 3 2 0 1 4:3 6
7. FC Sparta Brno 3 1 1 1 6:4 4
8. SK Vojkovice 3 1 1 1 6:5 4