18 2013
56., 61. a 69. minuta rozhodly o tom, jak dopadne souboj dvou nováčků přeboru Jihočeského kraje - letošního a loňského. Fotbalisté Čimelic nakonec porazili Dačice 4:0 a oba kluby se tak pohybují v dolní polovině tabulky. Na přiloženém videu můžete zhlédnout i sestřihy dalších zápasů 6. kola.

Čimelice vykročily za vítězstvím už v prvním poločase, pár minut před přestávkou dal první gól zápasu Nekl.

V druhé půli následně přišla třináctiminutovka, která definitivně rozhodla o osudu celého utkání.

56. minuta, 2:0 - Nosek propálil ze strany dačického gólmana Surovčíka, který se po jeho střele marně natahoval.

61. minuta, 3:0 - na tříbrankový rozdíl zvyšoval svým druhým gólem v utkání Nekl. Naběhl si na centr spoluhráče a pohodlně hlavičkoval.

A 69. minuta, 4:0 - Červenka dostal přihrávku do prostoru malého vápna, chvíli počkal a pak propálil vše, co mu stálo v cestě.

"Jsme rádi, že nám zápas sedl a doufám, že nám to dodá sebevědomí do dalších zápasů. Nebylo lehké hrát pod tlakem, že musíme naplno bodovat. (...) I když za stavu 0:0 měli hosté dvě stoprocentní šance a kdyby je proměnili, nevím, jak bychom zápas zvládli," zhodnotil utkání trenér Čimelic Jan Růžička pro jihoceskyfotbal.cz.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Další nováček Bavorovice v 6. kole opět prohrál. V minulém kole sice dokázaly Bavorovice vybojovat první výhru (více čtěte ZDE), teď ale prohrály na hřišti Soběslavi 1:3. "Hrubými chybami se připravily o další body," dodává jihoceskyfotbal.cz.

Výsledky 6. kola: Dražice - Osek 3:2, Třeboň - Veselí n. L. 0:0, Soběslav - Bavorovice 3:1, Roudné - Sedlice 0:1, Laziště - Rudolfov 0:0, Prachatice - Hluboká 0:2, Jankov - Písek B 4:2, Čimelice - Dačice 4:0.

1. Dražice 6 6 0 0 19:3 18
2. Sokol Sedlice 6 4 1 1 8:4 13
3. Malše Roudné 6 4 0 2 15:7 12
4. FK Rašelina Soběslav 6 4 0 2 15:11 12
5. Hluboká n.Vltavou 6 3 1 2 11:7 10
6. Lokomotiva Veselí n.Lužnicí 6 3 1 2 10:7 10
7. Jiskra Třeboň 6 3 1 2 7:10 10
8. SK Jankov 6 2 1 3 13:12 7