13 2014
Brankář fotbalistů Jankova David Hrubý si své pracovní povinnosti v duelu 29. kola přeboru Jihočeského kraje splnil na jedničku s hvězdičkou. Nejen, že od Čimelic nedostal jediný gól, ale navíc se na konečné vysoké výhře 4:0 podílel hned dvěma asistencemi. Podívejte se na video.

Hrubého rukopis nejprve nesla druhá branka domácího Jankova z 20. minuty. Brankář dlouhým nákopem z vlastní šestnáctky našel Diviše, který neměl větší problém se zbavit bránícího protihráče a střelou k zadní tyči zvýšil už na 2:0.

Spolupráce Hrubý - Diviš opět zafungovala těsně před poločasovou přestávkou. Gólman zase dlouhým a ideálně načasovaným nákopem do pokutového území soupeře vybídl Diviše ke skórování. Jankovský střelec se krásně uvolnil a pojistil vedení domácích na 3:0.

Poté, co v 60. minutě proměnil samostatný únik Boček, bylo rozhodnuto. Jankov vs. Čimelice 4:0.

Boček byl autorem i první trefy utkání. To měl ale mnohem jednodušší práci. Čimelický gólman totiž neudržel v rukavicích střelu jednoho z domácích fotbalistů, míč se odrazil ke zcela volnému Bočkovi, jenž se z dorážky do prázdné branky nemýlil.

"Sice jsme se prosazovali spíše po rychlých protiútocích, ale měli jsme i další šance, které by se měly proměnit. Každopádně v horkém počasí to byl z naší strany celkem slušný výkon, a ačkoliv se hosté snažili, my jsme byli nebezpečnější a tři body získali zaslouženě," radoval se pro jihoceskyfotbal.cz z výhry jankovský trenér Ivo Čech.

Poslední naděje na záchranu zhasla Rudolfovu. Po bezgólové remíze proti Oseku je už jisté, že po třech letech strávených v páté nejvyšší soutěži si zahraje opět I. A třídu.

V jihočeském přeboru je tak už o všem podstatném rozhodnuto. Postupují Dražice, poslední skončí Bavorovice. Závěrečné 30. kolo tak nabízí především souboj o třetí místo.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Získá ho Hluboká, nebo Veselí? Prvně jmenovaný klub míří do Čimelic, Veselí naopak doma hostí Dačíce.

Výsledky 29. kola: Roudné - Soběslav 3:0, Dačice - Bavorovice 5:1, Sedlice - Veselí 0:0, Rudolfov - Osek 0:0, Jankov - Čimelice 4:0, Prachatice - Dražice 0:2,  Lažiště - Třeboň 1:1, Hluboká - Písek B 2:0.

1. Dražice 29 22 3 4 70:31 69
2. Malše Roudné 29 19 4 6 75:37 61
3. Hluboká n.Vltavou 29 16 4 9 57:36 52
4. Lokomotiva Veselí n.Lužnicí 29 14 10 5 46:29 52
5. SK Jankov 29 14 5 10 47:39 47
6. TJ Osek 29 12 6 11 48:41 42
7. Jiskra Třeboň 29 13 2 14 46:40 41
8. Centropen Dačice 29 11 5 13 55:64 38