Jihočeši vyprášili libereckou rezervu

12 2003
Praha - S výpraskem odjížděl v neděli tým liberecké rezervy z utkání Tipsport Cupu, v němž podlehl s nevídanou chutí hrajícím Českým Budějovicím 1:5. "Výsledek se rozhodně nedá přeceňovat, ale na druhou stranu ani podceňovat," poznamenal budějovický trenér Pavel Tobiáš po vítězství na xaverovské umělé trávě. "I v přípravě je pro sebevědomí hráčů každý vstřelený gól důležitý."Budějovický Svoboda umělou trávu vítá Zpravodajství ze sobotních zápasů

Liberečtí trenéři nechávají po úvodní kondiční přípravě své elitní hráče odpočívat, navíc proti sobotnímu duelu s Mladou Boleslaví dostali tentokrát volno i brankář Hauzr se záložníkem Langrem. Pravdou však je, že ti, co se v liberecké sestavě objevili, zdaleka nebojovali s takovým zaujetím, jako jejich soupeř.

Jihočeši nasadili svižné tempo od samého začátku a to jim brzo vyneslo dvoubrankové vedení po střelách Svobody a Sedláčka. A Svoboda ještě před přestávkou zvýšil na 3:0.

Do druhého poločasu poslal budějovický kouč na hřiště sedm čerstvých hráčů a převaha jeho týmu zdárně pokračovala. I tentokrát se jihočeský tým prosadil střelecky, hlavou se po rohu prosadil Chlebek a pátý úspěch přidal střídající Matoušek. Liberec se zmohl jen na čestný úspěch po střele Novotného.

"Tolik branek jsme i v téhle sestavě dostat nemuseli," řekl liberecký trenér Ladislav Škorpil. "A vadí mi, že třikrát jsme inkasovali po standardních situacích." Od pondělí se má do přípravy mistrovského týmu zapojit i Václav Koloušek, který v týdnu přestoupil z italské Salernitany

Branky: 63. Novotný - 21. Svoboda, 24. Sedláček, 39. Svoboda, 48. Chlebek, 84. Matoušek. Rozhodčí: Zejda. Diváků: 150.
Liberec: Macháček - Čapek (61. Šafář), Lexa, Killar, Zápotočný (46. Novotný) - Papoušek (30. Hlava), Broschinský, Hodúr (30. Kočí), Ančic - Blaha, Hološko.
České Budějovice: Seman (46. Kolář) - Pončák, Horejš, Jirousek, Penner (46. Leština) - Svoboda (46. Plocek), Chlebek, Vozábal (46. Rožboud), Sedláček (46. Bouchal) - Klinka (46. Matoušek), Doubek (46. Lafata).

1. Fotbal Třinec 4 3 0 1 5:3 9
2. Slezský FC Opava 4 2 2 0 12:5 8
3. Dynamo České Budějovice 3 2 1 0 6:3 7
FC Hradec Králové 3 2 1 0 6:3 7
5. FK Viktoria Žižkov 4 1 3 0 8:3 6
6. FK Pardubice 4 2 0 2 5:4 6