Jihočeši prošli do semifinále Poháru ČMFS

23 2003
České Budějovice - Fotbalisté Českých Budějovic zkompletovali semifinálovou čtveřici Poháru Českomoravského fotbalového svazu. Ve středeční čtvrtfinálové dohrávce porazili celek Příbrami 3:1 a mohou se zajímat o páteční los. Svěřenci trenéra Pavla Tobiáše byli v utkání aktivnější a předvedli i více nebezpečných akcí. Do semifinále, které se hraje 6. a 7. května za asistence televizních kamer, se dále probojovala mužstva Teplic, Jablonce a Zlína.

Budějovičtí zvítězili zaslouženě, když hosté víc vzdorovali především v prvním poločase. V něm ale zaváhali, slibné akce nedotáhli do konce a po přestávce už tak nebezpeční nebyli. Ve druhé půli domácí dokázali dirigovat tempo hry a podle potřeby vyvinout na soupeřovu branku účinný tlak.

Pavel Tobiáš mohl být po utkání spokojen, i když uznal, že soupeř měl po přestávce nad jeho svěřenci převahu. "Hosté měli příležitosti, ale neproměnili je. My jsme naopak byli v koncovce stoprocentní, a to také rozhodlo o postupu," řekl trenér Českých Budějovic.

Podle příbramského kouče Jozefa Chovance ukázaly oba týmy velkou chuť vyhrát a postoupit. "Být v semifinále poháru je velký úspěch. Podařilo se to Budějovicím, protože my jsme navázali na hru v posledních ligových zápasech na hřištích soupeřů. Chyběly nám opět důraz a rozhodnost v trestném území," posteskl si Chovanec.

Branky: 31. Matoušek, 66. Chlebek, 90. Vozábal - 52. Siegl. Rozhodčí: Poledník. Diváků: 1860. Poločas: 1:0.

České Budějovice: Kolář - Doležal, Konečný, Penner - Rožboud (82. Pončák), Vozábal, Chlebek, Latka, Sedláček (82. Leština) - Matoušek (76. Jůn), Ivo Svoboda.
Příbram: Sňozík - Turtenwald, Riegel, Birhanzl (84. Čáp), Mácha, - Svoboda (46. Gomes), Novák, Zavadil (46. Adamec), Otepka - Siegl, Kulič.

Dvojice pro semifinále určí páteční dopolední los v pražském sídle fotbalového svazu.

1. Slezský FC Opava 5 3 2 0 14:6 11
2. Dynamo České Budějovice 5 3 2 0 10:4 11
3. Graffin Vlašim 5 3 1 1 10:7 10
4. Fotbal Třinec 5 3 0 2 5:4 9
5. 1. FK Příbram 5 2 1 2 8:6 7
6. FC Hradec Králové 4 2 1 1 7:7 7