Jihočeši přišli o výhru v závěru: České Budějovice - Ostrava 1:2

30 2009
Fotbalisté Ostravy vyhráli v Českých Budějovicích 2:1. Přitom v 6. kole na jihu Čech dlouho prohrávali, ale nakonec v 84. srovnal záložník Mičola a minutu před koncem přidal vítězný gól Lička.

"Na hráčích bylo vidět, jak strašně moc chtějí zápas otočit. To se mi líbilo," řekl ostravský trenér Miroslav Koubek.

Ostrava byla v úvodu aktivnější, o to překvapivější byl gólový úder domácích na opačné straně. Na Benátův centr si ve 22. minutě naskočil uzdravený Stráský a svůj první zápas v sezoně oslavil přesnou hlavičkou k tyči.

Utkání jsme sledovali on-line

Jihočeši se dočkali vstřelené branky po 292 minutách. O vedení ale málem záhy přišli. Zatímco se radovali o vlastní střídačky, nechal sudí Mikel hosty rychle rozehrát a na Kučeru se rázem řítila přesila v bílých dresech. Domácí se však stihli rychlým úprkem včas vrátit a přečíslení zažehnat.

Těsně před pauzou podržel domácí Kučera, který reflexivně vyrazil Varadiho střelu na roh.

Po příchodu z kabin se Českým Budějovicím ještě podařilo otupit ostravský tlak. V 56. minutě posunul Benát na stále aktivního Stráského a brankář Baránek jen sledoval, jak míč těsně minul vzdálenější tyč.

Na posledních deset minut by Jihočeši nejraději zapomněli. V 82. minutě ještě sudí kvůli ofsajdu gól Baníku neuznal, ale hosté se nenechali zdeptat. Mičola využil velkého zaváhání domácích beků a přesnou střelou k tyči srovnal. V 89. minutě po nakrátko rozehraném rohovém kopu se parádně trefil Lička a zajistil Baníku tři body.

"Je to pro nás kruté. Přeci jen až do konce zápasu jsme pracovali velmi poctivě," uvedl budějovický kouč Pavel Tobiáš.

1. FC Viktoria Plzeň 3 3 0 0 6:0 9
2. SK Slavia Praha 4 2 2 0 3:0 8
3. AC Sparta Praha 4 2 2 0 4:2 8
4. FC Slovan Liberec 4 2 1 1 6:3 7
5. SK Sigma Olomouc 3 2 0 1 4:3 6
6. Bohemians Praha 1905 4 1 3 0 3:2 6
7. Fastav Zlín 4 2 0 2 3:3 6
8. 1. FC Slovácko 4 1 2 1 6:4 5