Jihočeši přišli o výhru v závěru: České Budějovice - Ostrava 1:2

30 2009
Fotbalisté Ostravy vyhráli v Českých Budějovicích 2:1. Přitom v 6. kole na jihu Čech dlouho prohrávali, ale nakonec v 84. srovnal záložník Mičola a minutu před koncem přidal vítězný gól Lička.

"Na hráčích bylo vidět, jak strašně moc chtějí zápas otočit. To se mi líbilo," řekl ostravský trenér Miroslav Koubek.

Ostrava byla v úvodu aktivnější, o to překvapivější byl gólový úder domácích na opačné straně. Na Benátův centr si ve 22. minutě naskočil uzdravený Stráský a svůj první zápas v sezoně oslavil přesnou hlavičkou k tyči.

Utkání jsme sledovali on-line

Jihočeši se dočkali vstřelené branky po 292 minutách. O vedení ale málem záhy přišli. Zatímco se radovali o vlastní střídačky, nechal sudí Mikel hosty rychle rozehrát a na Kučeru se rázem řítila přesila v bílých dresech. Domácí se však stihli rychlým úprkem včas vrátit a přečíslení zažehnat.

Těsně před pauzou podržel domácí Kučera, který reflexivně vyrazil Varadiho střelu na roh.

Po příchodu z kabin se Českým Budějovicím ještě podařilo otupit ostravský tlak. V 56. minutě posunul Benát na stále aktivního Stráského a brankář Baránek jen sledoval, jak míč těsně minul vzdálenější tyč.

Na posledních deset minut by Jihočeši nejraději zapomněli. V 82. minutě ještě sudí kvůli ofsajdu gól Baníku neuznal, ale hosté se nenechali zdeptat. Mičola využil velkého zaváhání domácích beků a přesnou střelou k tyči srovnal. V 89. minutě po nakrátko rozehraném rohovém kopu se parádně trefil Lička a zajistil Baníku tři body.

"Je to pro nás kruté. Přeci jen až do konce zápasu jsme pracovali velmi poctivě," uvedl budějovický kouč Pavel Tobiáš.

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39