Hořký návrat, byli jsme pohodlní, uznal po zaváhání lídra Horváth

Plzeňský záložník Pavel Horváth v akci proti Jihlavě | foto: Petr Lemberk, MAFRA

9 2014
Do prvoligového utkání nastoupil plzeňský špílmachr Pavel Horváth naposledy na konci září. Potom ho vyřadilo ze sestavy zranění nártu. V neděli se v Jihlavě znovu objevil v sestavě, když nastoupil na posledních deset minut do utkání s Vysočinou, které však Viktoria Plzeň prohrála 1:2.

Hořký návrat?
Samozřejmě. Prohráli jsme, určitě nejsem šťastný. Bych byl radši, kdybych se na hřiště nedostal a vyhráli jsme. Bohužel, já jsem góly ani pořádně neviděl, co jsme dostali, protože jsem se rozcvičoval, takže k tomu nemůžu moc říct.

Co chybělo v zápase Plzni?
Co jsem viděl první půli - tu druhou jsem se rozcvičoval – tak jsme hráli pomaleji, než jsme chtěli. Málo jsme měnili stranu hřiště, Jihlava se stačila posouvat, a to se pak těžko dávají góly. Jeden jsme sice dali, ale asi jsme si toho nevážili, proto jsme pak dva dostali.

Sparta vyhrála, snížila tedy náskok na jeden bod. Co k tomu říct?
Já už se opakuji asi šest let. Do konce zbývá hrozně moc zápasů a hrozně moc bodů. Vidíte, že může v podstatě každý prohrát s každým. Před zápasem jsou prognózy, ale potom je potřeba je potvrzovat na hřišti.

Věděl jste před duelem, že nastoupíte?
Já jsem připravený na sto procent. Do utkání jsem se dostal v druhém poločase, bohužel jsem nepomohl k tomu, abychom získali aspoň bod.

Kdybyste vedli, poslal by vás trenér do zápasu?
Řekl bych, že větší pravděpodobnost, že se dostanu na hřiště, je, když prohráváme. Takže asi tak.

Nerozhodil vás pohár, který jste hráli v týdnu?
Myslím, že koncentrovaní jsme byli. Můj pocit je takový, co jsem viděl první půli, že jsme byli možná malinko pohodlnější, moc neběhali. Ale možná to vyznívá z toho, že Jihlava hrála v bloku a nám chybělo víc pohybu.

Není vítězství nad Spartou najednou znehodnocené?
Nepotvrdili jsme to, no... Ale vítězství nad Spartou je jedno z třiceti zápasů, tak to beru já.