Hradeckého Šípka první ligový gól potěšil, ale chyběly mu k němu body

Jihlavský brankář Jan Hanuš zahání hrozící hradecké nebezpečí. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

27 2017
Poprvé nastoupil k prvoligovému zápasu hned od jeho začátku a hned v něm vstřelil gól. Jenomže pro teprve čerstvě osmnáctiletého Jakuba Šípka bude jeho premiérová trefa navždy už mít trochu pachuť, protože přišla v zápase, v němž jeho tým prohrál a výrazně si tak zkomplikoval svoji cestu za záchranou v první lize.

„Za gól jsem rád, ale co tomu chybí, to jsou tři body. Z toho jsem zklamaný, příště to snad vyjde,“ vypravoval hradecký útočník, jenž v základní sestavě dostal přednost před svými konkurenty včetně Libora Žondry, který v předcházejícím utkání s pražskou Duklou nemohl hrát kvůli čtyřem žlutým kartám.

Než se Šípek na začátku druhé půle premiérově v české nejvyšší soutěži trefil, musel v prvním poločase sledovat hned tři góly, které jeho tým dostal. „Jihlava nás zaskočila rychlými brejky, vzadu jsme jim dali hodně prostoru, mohli si tam dělat, co chtěli,“ poznamenal útočník.

Zdánlivě beznadějný poločasový výsledek 0:3 právě jeho gól na začátku druhé půle Hradci přeje, jen jeho podobu trochu zjemnil a dal alespoň nějakou naději, že by nemusel prohrát.

„V kabině jsme si řekli, že to zkusíme zdramatizovat, že uděláme, co půjde,“ vypravoval hráč, který se do kádru Hradce dostal v nedávno skončené zimní přípravě, „rychlý gól jsme sice dali, pak jsme hru zjednodušili, míče jen nakopávali, ale další už jsme nepřidali.“

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39