Třeba si za Spartu jednou zahraju, řekl Suchan po premiéře v základu

Fotbalisté Příbrami na Letné prohráli 1:4, v jejich základní sestavě debutovali dva mladíci. | foto: ČTK

24 2015
Dva debutanti v prvoligové základní sestavě, další čtyři hráči s minimem zkušeností na lavičce. Fotbalová Příbram zahájila jaro na Spartě v omlazené sestavě, na Letné se téměř hodinu držela, nakonec prohrála 1:4.

“Byl to zápas, který nám mohl jen pomoct,” řekl 19letý útočník Jan Suchan, který na Letné prožil ligovou premiéru v základní sestavě a odehrál pětasedmdesát minut.

Těžší premiéru v základu jste mít nemohl, že?
Byl to oříšek, nic víc než Sparta v Česku není. Musíme se z toho poučit, hlavně já, abych podal lepší výkon.

V útoku jste to měl složité, Příbram většinu času bránila.
To je pravda, ale myslím, že oproti ostatním jsem si míče ještě docela užil. Bylo to těžké, ale nevzdám se. Třeba si tu jednou zahraju.

Sparta je váš oblíbený klub?
Nejoblíbenější! Jako malej jsem na Spartu vždycky jezdil s tátou, ještě na podzim jsem byl fandit na derby.

Takže jste vlastně Spartě ani nechtěl dát gól.
Naopak! To byla moje největší motivace. Chtěl jsem ho dát a oslavit ho. Bohužel to nevyšlo. Snad příště.

Ještě v poločase jste drželi stav 1:1. Co se pak stalo?
Myslím, že největší škoda byla v tom, že jsme dostali první gól do poločasu. Kdybychom do přestávky udrželi vedení, Sparta mohla mít velké problémy. Pak jsme si navíc nepohlídali začátek druhého poločasu, i když nás na to trenéři upozorňovali. Věděli jsme, že prvních deset minut bude jízda. Dostali jsme druhý gól, pak smolný třetí a Sparta už si to pohlídala.

Co s vámi udělá porážka?
Byl to zápas, který nám mohl jen pomoct. Sparta je výsledkově jinde, jde jí o titul. My jsme v půlce tabulky, nikam jsme se nepropadli a doufám, že na jaře ani neklesneme. Naše důležité zápasy na jaře teprve přijdou.